Ця траса не тільки логістика, а й опорна лінія оборони ворога в напрямку Миколаївка Друга – Одрадівка – Опитне. Про це в ефірі 24 Каналу сказав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

Важливо Постійні контратаки росіян і рій FPV-дронів: аеророзвідник розповів про важкі бої за Кліщіївку

Він зазначив, що за цими пунктами розташоване село Зайцеве. Воно не менш важливе, аніж Кліщіївка.

Що дало звільнення Андріївки та Кліщіївки

За словами Коваленка, звільнення Андріївки й Кліщіївки наблизило нас до проведення наступальної операції в напрямку дороги Т0513. Перерізання цієї логістичної артерії спочатку вогневим контролем, а потім вже безпосередньо фізичним контролем – надасть можливість говорити про контроль над півднем.

Навіть не контролюючи південно-східний сектор, але над контролем півдня від Бахмута.

Потім вже будемо просуватися в напрямку Зайцеве. Проте вже фізична присутність на Т0513 дасть можливість здійснювати вогневий вплив, наприклад, на східну логістику,
– пояснив Коваленко.

Треба зауважити, що зараз російські окупанти намагаються відбити Андріївку та Кліщіївку, адже вони дуже добре розуміють, що їх очікує найближчим часом. Вони зараз йдуть постійно в контратаки, які відбиваються. А потім, коли буде знівельований їх наступальний ресурс, розпочнеться вже наш наступ до Т0513.

"Хоча є ще невеличкий нюанс, крім Андріївки та Кліщіївки, ще треба звільнити маленьке таке село, як Курдюмівка. Воно також дуже важливе в загальній концепції наступу на Т0513. Я думаю, що найближчим часом може бути зосереджена увага на Курдюмівці", – додав Олександр Коваленко.

Що відбувається в районі Бахмуті: останні новини

  • В аналітичному звіті ISW повідомили, що росіяни намагаються відновити втрачені позиції на Бахмутському напрямку. Зокрема, вдаються до "істеричних контратак".
  • Начальник пресслужби Східного угруповання ЗСУ Ілля Євлаш зазначив, що у ЗСУ з'явився новий плацдарм який надасть можливість й далі відбивати українські території у ворога.
  • У 5 окремій штурмовій бригаді оприлюднили відео зі звільненої Кліщіївки під Бахмутом. Там не залишилося жодної цілої будівлі.