На думку експерта, другі Мінські домовленості вдірізняються від перших більш чіткою фіксацією ролі Росії у врегулюванні ситуації. Але для України, вважає Яременко, цей спосіб мирних переговорів є небезпечним.
Україні так чи інакше на якомусь етапі доведеться довести, що вона здатна зупинити Росію військовими засобами. Який би варіант переговорів ми не обрали, це не звільнить нас від необхідності захистити свою Батьківщину і зупинити Росію. Шлях реаліазції мирного плану Порошенка веде до заморожування конфлікту в рамках України. Це найбільш небезпечно, це міна уповільненої дії, яка вибухне, якщо ми реалізуємо все те, що передбачається мирним планом,
— впевнений Яременко.
Також голова правління фонду прокометував імовірне надання озброєння україні. Він зазначив, що навіть у випадку, якщо наша держава отримає військову допомогу, доставка її та навчання українських військових займе кілька тижнів або місяців, в цей час Україна матиме власними силами захищати свою суверенність.
Крім того, він підкреслює, що дипломатія України не сприяє наданню західними партнерами озброєння.
Україні треба визначитись в юридичному плані — у нас АТО чи війна. Якщо ми воюємо і Росія агресор, тоді Україна є державою, яка протидіє цій агресії і якій потрібно надати озброєння. Якщо ж Україна проводить війну з сепаратистами, або АТО, тобто факично воює на своїй території з своїми громадянами, то багато хто буде і надалі утримуватись від того, щоб надавати нам озброєння,
— сказав Яременко.
Також, він наголошує, що Росія фактично оголосила війну Україні ще у лютому минулого року. Це відбулось у формі надання дозволу російським парламентом на використання ЗС РФ на території України.