"Місяць за місяцем ми бачимо один і той самий результат як щодо справ про терор Майдану, так і щодо розслідувань топ-корупції — результат дорівнює нулю. До обвинувального вироку жодна справа так і не дійшла", — цитує Соболєва прес-служба "Самопомочі".
Він зазначив, що намагання виправити ситуацію відставками виявилися не достатньо результативними, тому що на зміну одному керівнику правоохоронного відомства приходить новий, який так само зав’язаний на схемах покривання корупції.
Тому, разом з журналістами, адвокатами та громадськими активістами ми зробили відкритий реєстр ключових справ — сайт "Іменем України". У ньому буде оприлюднюватися інформація — скільки часу триває розслідування, хто є процесуальним керівником, який прокурор веде справу, чого домоглося, або не домоглося слідство,
— зазначив Соболєв.
Він повідомив, що станом на нині в реєстрі понад 150 справ, перша з яких датується ще 2013 роком, коли лиш розпочинався Євромайдан, і стосується вона грабування Аграрного фонду.
Останні справи стосуються вже нинішніх високопосадовців, адже розслідування цих справ так само саботуються працівниками правоохоронних органів.
Створені у парламенті робочі групи довели, що корупція і досі зберігається у конкретних владних кабінетах. Але того, що ми це довели — мало, треба щоб почалося реальне розслідування правоохоронними органами виявлених фактів і, головне — щоб почалися арешти,
— пояснює він.
Соболєв закликав громадськість активно включатися у контроль за цими справами, журналістів — задавати незручні питання прокурорам і не давати їм забути про те, що люди чекають на результат.