Малофєєв потрапив під санкції США у 2014 році. Власник телеканалу "Царьград ТВ" був звинувачений у фінансуванні сепаратизму в Криму.

Важливо США надішлють Україні наземні бомби малого діаметра з радіусом дії 150 кілометрів, – FT

Кошти можуть спрямувати на відновлення України

Вісьмома роками пізніше американська прокуратура звинуватила його в ухилянні від санкцій.

Наприкінці 2022 року прокурори заявили в суді, що мають право конфіскувати гроші на рахунку Малофєєва в банку Sunflower у Денвері, оскільки він намагався перевести їх діловому партнеру всупереч санкціям США.

Російський олігарх не оскаржив запит на конфіскацію, тож прокурори 2 лютого заявили, що кошти мають бути конфісковані за замовчуванням, і суд підтримав це рішення.

"Ці суми мізерні порівняно з ціною катастрофи, завданої Росією українському народу та землі, але внесок важливий", – зауважив голова цільової групи KleptoCapture Міністерства юстиції Ендрю Адамс.

Журналістам не вдалося зв'язатися з Малофєєвим для коментарів. Зазначають, що він заперечує свою причетність до анексії українського півострова, включаючи фінансові витрати.

Підтримка інших країн

  • Нагадаємо, що Канада ухвалила механізм конфіскації активів Росії на користь України. У червні там було ухвалено зміни до Закону "Про спеціальні економічні заходи". Наприкінці грудня у Канаді заявили, що розпочинають конфіскацію декількох десятків мільйонів доларів, що належать компанії російського олігарха Романа Абрамовича.
  • Також Естонія планує запровадити правову базу для конфіскації російських активів на відбудову України.