Відповідну заяву в своєму листі до американського президента озвучили колишні співробітники служби національної безпеки та високопоставлені військові офіцери.

Читайте також США не будуть обіцяти Росії прибрати частину військ і ядерну зброю з Європи

Закликали надати зброю

Вони попросили надати більше зброї Україні вже зараз, зокрема:

  • направити ракети класу Stinger;
  • почати додаткові поставки протитанкових ракет Javelin з радарами для відстеження артилерії.

Ми вважаємо, що Сполученим Штатам слід у тісній кооперації зі своїми союзниками по НАТО і з Україною зробити негайні кроки, щоб вплинути на розрахунки Кремля про ціну вторгнення для Росії, перш ніж російське керівництво зробить вибір на користь подальшої військової ескалації,
– мовиться у листі до Джо Байдена.

Своєю чергою у Міноборони України вважають, що ракети класу "земля-повітря" Stinger допоможуть її військовим захистити країну від низьколетючих російських вертольотів і безпілотників.

Допомога від США у 2022 році

Пані посол України в США Оксана Маркарова розповіла, що наша держава отримає від Штатів заплановані 300 мільйонів доларів. Однак буде й інша допомога, деталі якої поки розкривати рано.

Є безпосередньо пряма допомога, яку нам надають США через свій бюджет – на 2022 рік ця сума вже більша, її збільшено до 300 мільйонів,
– зазначила дипломатка.

Вона уточнила, що компонент, який може йти на летальну оборону зброю, теж зріс. За її словами, це та сума, яку заклали на 2022 рік і щодо якої оборонні відомства обох країн співпрацюють.

До теми – Байден і Путін – боротьба за мир в Україні: дивіться відео