За словами Роберта Менендеса, нарощення військової присутності Росії є загрозою не лише безпеці України, але й США та Європи.

Важливо Росія є агресором, – Держдеп США про військову ескалацію

Підсумки розмови

Дмитро Кулебадетально поінформував американського сенатора щодо актуальної безпекової ситуації у зоні російсько-українського конфлікту та вздовж українського державного кордону. Він також наголосив на діях Росії:

  • в Азово-Чорноморській акваторії,
  • мілітаризації тимчасово окупованого Криму, Чорного та Азовського морів.

Позиція Сенату США

Голова Комітету наголосив, що агресія Росії проти України є абсолютно неприйнятною для США і цивілізованого світу, та запевнив, що будь-який новий її етап матиме для Москви тяжкі наслідки. Роберт Менендес запевнив Дмитра Кулебу у непохитній підтримці територіальної цілісності та суверенітету України, готовності Сенату США і надалі рішуче підтримувати свого стратегічного партнера.

Наостанок він повідомив, що очікує схвалення в очолюваному ним сенатському комітеті законопроєкту про безпекове партнерство з Україною, який передбачає збільшення розмірів щорічної військової допомоги, включно з наданням летальної зброї.

Наостанок Дмитро Кулеба підкреслив, що Україна високо цінує багаторічну двопартійну підтримку Конгресу Сполучених Штатів.

Загострення на Сході України: головне

Війська Росії біля кордонів України
Війська Росії біля кордонів України / Інфографіка 24 каналу