Отже, зрушення є. Це у розмові з 24 Каналом зазначив політолог-міжнародник Максим Ялі. Утім, разом з цим є певні проблеми.

До теми Палата представників США підтримала тимчасовий бюджет: наступне – питання допомоги для України

"Ключова проблема в тому, що якщо у верхній палаті хоч і невеличка, але перевага є у демократів, тобто там набагато легше буде це рішення узгодити, то у нижній палаті там перевага у республіканців. Спікер нижньої палати Майк Джонсон буквально два дні тому заявив, що він не збирається навіть розглядати питання виділення фінансової допомоги Україні до того моменту, як не будуть узгоджені питання кордону", – пояснив політолог.

Політичні проблеми

Подібні заяви свідчать про те, переконаний Максим Ялі, що політичні перегони вже поглинули Конгрес США. Тобто республіканці намагаються дотиснути Байдена щодо питань з мігрантами. А для демократів це виклики, оскільки ті – їхня електоральна група.

"Тобто тут серйозний клінч і для демократів, зокрема. Я думаю, що питання буде затримуватись. Навіть якщо Сенат схвально проголосує за виділення допомоги Україні, нижня палата буде дивитися. Республіканська партія неоднозначна. Прихильники Трампа, яких меншість у Конгресі, можуть блокувати. А інша частина республіканців зважатимуть на результати виборів", – сказав політолог.

Утім, певні надії є, так само, як і є ті, хто підтримує Україну. Остаточний результат у питанні представника республіканців на виборах буде зрозумілий вже у березні.

"Це ключові моменти, на які звертають увагу конгресмени. Але відсіч України російській агресії на 100% є в національних інтересах США. Адже від цього залежить їхній статус глобального гравця і взагалі світового порядку", – додав Ялі.

Що відбувається у США: останні новини

  • Джо Байден погодився на посилення імміграційної політики та укріпити південний кордон країни. Цей крок необхідний, щоб забезпечити виділення допомоги Україні.
  • Американський лідер провів зустріч з конгресменами. За його словами, більшість все ж схвалюють допомогу нашій державі.
  • Тим часом Трамп лідирує на праймеріз в одному зі штатів. Але важливі подальші результати.