Про це 24 Каналу заявив ізраїльський військовий оглядач Давид Шарп, зауваживши, що раніше перша партія ATACMS з дальністю 160 кілометрів з касетними боєголовками надійшла непублічно. Він додав, що ніхто не змушує американців перераховувати кожну номенклатуру озброєння. До слова, спочатку Пентагон був проти передання ATACMS Україні.

До теми Для знищення ворожих цілей у Криму: що відомо про ракети ATACMS, які США передали Україні

"Можуть бути непублічними. Можна замаскувати постачання ATACMS, наприклад, під боєприпаси для HIMARS. Принаймні, на рівні обговорення, це знакове постачання. Обговорення довкола ATACMS тривали ледь не роками", – наголосив Шарп.

Військовий оглядач додав, що, коли були поставлені перші касетні моделі, то тоді лунали заяви, які натякали на найближчі постачання цієї зброї.

Багато того, що перераховано в пакеті на мільярд, навіть терміновіше, ніж ATACMS,
– додав військовий оглядач.

Мовиться як про ракети для ППО, так і про снаряди. А також – звичайні ракети для HIMARS, які вдень та вночі виконують важливі завдання. Наприклад, ураження російської артилерії.

ATACMS для України: що відомо

  • Володимир Зеленський підтвердив, що в новому пакеті американської допомоги будуть ATACMS. Президент України зазначив, що ЗСУ спробують компенсувати пів року затримки допомоги.
  • Стало відомо, що США передали ATACMS Україні у межах пакета військової допомоги у березні 2024-го року. Сума допомоги була у 300 мільйонів доларів. За даними ЗМІ, ЗСУ уперше вдарили цими ракетами 17 квітня по військовому аеродрому росіян у тимчасово окупованому Криму.
  • У Пентагоні підтвердили інформацію, що далекобійні ракети ATACMS уже в Україні. Джо Байден у лютому таємно схвалив передачу цього озброєння. Згодом його доставили до української держави.
  • Надання далекобійних ракет підтвердили й у Білому домі. Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу у Білому домі зазначив, що країна продовжить постачати ATACMS Україні.