Про це в інтерв'ю "Факти тижня" заявила тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін, повідомляє 24 канал. Вона зауважила, що санкції слід застосовувати як покарання.
До теми Все, що зробив Путін – це надзвичайний стратегічний провал, – ексклюзивне інтерв'ю Крістіни Квін
Санкції "на випередження" не запобігли б вторгненню
Квін зазначила, що якби США ввели санкції проти Росії перед її повномасштабним вторгненням в Україну, це не зупинило б президента країни-агресорки Володимира Путіна.
Це не запобігло б його вторгненню. Є 2 причини, чому ми не квапилися з санкціями,
– додала тимчасово повірена у справах США.
Першою причиною є те, що санкції повинні бути покаранням за неправильні вчинки. За словами Квін, застосування покарання за те, що ще скоїли, не мало б бажаного ефекту.
"Натомість сказати "Не роби цього, бо ми зробимо щось у відповідь" мало б більший ефект. Коли вже наклали санкції, то є відчуття, що стимулу не робити неправильні речі вже немає", – зауважила тимчасово повірена у справах США.
Своєю чергою, другою причиною було те, що США повинні були переконатися, що решта країн світу також запроваджуватимуть санкції проти Росії.
"Ми дуже щільно працювали з європейцями, щоб переконатися, що вони також бажають вводити санкції, якщо президент Путін почав чинити якісь дії. І завдяки тому, що ми чекали й співпрацювали з Європою, коли Путін почав робити те, що він робить, ми ввели такі потужні санкції не лише з боку США, але і Європи", – наголосила Квін.
Вона зауважила, що Європа – дуже важлива, адже веде більше бізнесу з Росією, ніж Сполучені Штати. Тож на думку США, спільні санкції також є дуже важливими, адже необхідно підтримувати єдність поміж союзниками та діяти лише у відповідь на дії Путіна.
Варто подивитися – Угорщина підтримає нафтове ембарго за "символічну суму"