Санкції наклали за участь компаній і фізосіб у закупівлі обладнання, в тому числі двигунів європейського виробництва для безпілотних літальних апаратів, для підтримки іранських програм з розробки БпЛА та озброєнь.
Дивіться також "Дружбани Путіна": Economist встановив рейтинг країн, які симпатизують Росії
Хто потрапив під санкції
У повідомленні Мінфіну США зазначають, що ця мережа закупівель діє від імені міністерства оборони і матеріально-технічного забезпечення збройних сил Ірану, яке контролює кілька фірм, що беруть участь у розробці БпЛА і балістичних ракет.
Серед тих, хто потрапив до чорного списку, – іранський Центр оборонних технологій і наукових досліджень (DTSRC), його закупівельна фірма Farazan Industrial Engineering і ще дві фірми разом із їхніми закупівельними агентами.
"Добре задокументоване розповсюдження Іраном БпЛА і звичайних озброєнь серед своїх маріонеток продовжує підривати як регіональну безпеку, так і глобальну стабільність", – заявив заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Брайан Нельсон.
Він наголосив, що сполучені Штати продовжуватимуть викривати іноземні закупівельні мережі в будь-якій юрисдикції, яка підтримує військово-промисловий комплекс Ірану.
Рейтинг країн, які симпатизують Росії
Британський журнал The Economist опублікував так званий індекс друзів Путіна. Індекс розглядає 11 різних заходів підтримки або потенціалу примусу в трьох широких сферах. Перша – військова. Друга – дипломатична. Третій блок питань стосується енергетики та економіки.
Журналісти зауважили, що на папері геополітичний вплив Росії може вражати. Адже її війська та найманці перебувають у щонайменше 16 країнах світу. Слід також зауважити, що країну-агресорку підтримують також зброєю. Лиш за минуле десятиліття вона уклала угоди на імпорт зброї з 22 країн світу. Зокрема, Китаю та Індії.
Рейтинг "друзів" Росії
- Білорусь;
- Вірменія;
- Киргизстан;
- Іран;
- Таджикистан;
- Казахстан;
- Сирія;
- Китай;
- Венесуела;
- Нікарагуа;
- Індія;
- Узбекистан.