Це 24 Каналу зауважив офіцер бригади “Азов” Сергій "Джедай" Ротчук. Він підкреслив, що потенційно це рішення може вплинути на локальне ведення бойових дій.

Читайте також У Держдепі США підтвердили зняття заборони на американську зброю для "Азову"

Підвищити ефективність "Азову"

Сергій "Джедай" Ротчук зазначив, що знав про це рішення до того, як інформація з’явилась у медіа. Цю новину бригада "Азов" сприйняла дуже позитивно. Проте потрібно розуміти, що між зняттям заборони та наданням зброї може пройти деякий час.

Тому коли ми цю зброю отримаємо по факту, тоді вже можна буде говорити про якісь результати. Потенційно це може вплинути на локальне ведення бойових дій, бо це підвищить ефективність роботи нашого підрозділу у рази,
– підкреслив він.

За словами офіцера, хороша зброя підвищить ефективність бригади "Азов" та збереже життя наших захисників.

Що відомо про рішення США

  • Штати мали заборону на передачу свого озброєння бригаді "Азов". Приблизно 10 років тому бійцям "Азову" заборонили використовувати американську зброю, оскільки офіційні особи США підозрювали, що деякі із засновників підрозділу дотримувалися расистських, ксенофобських та ультранаціоналістичних поглядів. Правозахисники ООН звинуватили "Азов" у порушеннях гуманітарних норм.
  • У США зняли заборону на постачання американської зброї бригаді "Азов". Державний департамент провів перевірку та не знайшов доказів грубих порушень прав людини, скоєних бригадою "Азов". Крім цього, там зазначили, що над дискредитацією бригади активно працювала російська пропаганда.
  • В "Азові" заявили, що це нова сторінка в історії підрозділу. У такий спосіб бригада "Азов" стає ще потужнішою, професійнішою та небезпечнішою для окупантів.