Про це вона повідомила у своєму інтерв'ю телеканалу PBS.

Читайте також: У НАТО відкинули ракетний "компроміс" з Росією та нагадали про Україну

На запитання журналіста, чи планує Вашингтон розміщувати крилаті ракети наземного базування в Європі Томпосн дала негативну відповідь.

Цього немає в планах... Наступні заходи будуть розроблятися з урахуванням консультацій з партнерами і союзниками. Пентагон взяв на себе ініціативу стосовно цього і чітко визначив подальші кроки,
– пояснила вона.

Її також попросили прокоментувати інформацію, яку телеканал отримав з власних у НАТО про те, що США проінформували союзників альянсу щодо планів розпочати випробування нової крилатої ракети наземного базування через півроку після виходу з ДРСМД.

"По-перше, я ніколи не буду розповідати про наші подальші кроки і не буду говорити від імені своїх колег з міноборони. Важливе місце в цьому питанні приділяється консультування з партнерами і союзниками", – заявила Томпсон.

США 2 лютого офіційно повідомили Росію про призупинення участі у двосторонньому Договорі про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД). США вже готують процедуру виходу з договору та більше не вважають себе зобов'язаними виконувати умови цього документу. Це означає, що американська сторона має право розробляти та виготовляти заборонене угодою озброєння. Росія заявила, що також призупиняє участь у "Ракетному договорі" і починає науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи зі створення нових видів ракет.

Чому розпочався "ракетний конфлікт" між Росією та США?Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності було підписано Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту. Договір передбачає, що США та Росія відмовляються від виробництва, використання та зберігання балістичних ракет наземного базування середньої (від 1 тисячі до 5,5 тисяч кілометрів) і малої (від 500 до 1 тисячі кілометрів) дальності.

Вперше Помпео оголосив про намір США вийти з договору ще в грудні 2018 року, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання. Ультиматум США завершився у суботу, 2 лютого.

Президент Дональд Трамп виступив із заявою про те, що Росія безкарно порушувала договір. Він звинуватив РФ у таємній розробці забороненої ракетної системи, "яка є прямою загрозою союзникам США і американським військам за кордоном".

Перші повідомлення про порушення Росією договору пролунали ще за часів президентства Барака Обами 2012 року, проте жодних офіційних заяв стосовно цього тоді оголошено не було. У 2016 році Росія перекинула ракетні комплекси "Іскандер", здатні нести ядерний заряд, до кордонів ЄС і НАТО – до Калінінградської області між Польщею і Литвою.

Зі свого боку, Москва наполягає на тому, що пускові установки європейської системи ПРО (яка вже розміщена в Румунії і будується в Польщі) "Мк-41" в разі незначної адаптації, можуть бути використані для запуску крилатої ракети "Томагавк". Однак та, щоправда, нині у американців існує лише в морській версії.