Якщо правоохоронці виплачуватимуть компенсації із власних кишень, свавілля буде набагато менше. Про це Стерненко написав у своєму телеграм-каналі.
Зверніть увагу Справа Стерненка: Верховний суд відмовився переносити її розгляд у Київ
Як приклад активіст навів історію В'ячеслава Грациотова, який відсудив у держави 2 мільйони гривень. Таку солідну компенсацію Грациотов отримав через те, що упродовж 7 років його судили за захист власного життя. Ще в 2010 році на Грациотова та його дівчину напали. Для самозахисту він використав ніж. У результаті один із нападників помер від втрати крові.
Стерненко сподівається, що закондавство зміниться
Стерненко сподівається, що до того часу, коли він отримуватиме компенсацію, законодавство зміниться, і гроші можна буде стягувати у регресному порядку.
А з відповідальністю фінансовою має також наставати і кримінальна. Особливо для тих (екс)президентів, міністрів та генпрокурорів, які гадають, що вони впіймали Бога за бороду,
– наголосив Стерненко.
Читайте також Номер телефону Стерненка фігурує у справі про вбивство Шеремета: що каже сам активіст
Що варто знати про справу Стерненка
- 2018 року активіста тричі намагалися вбити.
- Першого разу невідомі побили Стерненка битами. Винних правоохоронці не знайшли.
- Під час другого замаху в активіста вистрілили з пістолета ґумовою кулею.
- У ніч з 24 на 25 травня двоє невідомих здійснили третій замах на Стерненка. Активіста поранили в голову. Одному з нападників Стерненко встиг завдати удару ножем у живіт. Врятувати пораненого нападника не вдалося.
- Стерненку висунули підозру в умисному вбивстві та взяли під домашній арешт. Згодом запобіжний захід змінили на нічний домашній арешт, проте знову можуть змінити на цілодобовий.
- Верховний суд відмовився перенести розгляд справи Стерненка до Києва, тому справу розглядатимуть у Приморському суді Одеси. Підготовче засідання призначили на 31 серпня 2020 року.