Розуміючи це, вітчизняні інженери та волонтери долучилися до розробки сучасних та мультифункціональних систем накопичення енергії. Однією із таких стали Burevii, інформує 24 Канал. Більше про їхні можливості, потужності та призначення, розповідаємо у спецпроєкті Brave Inventors.

До теми UA Drone School долучилися до платформи Brave Inventors: чому важливо допомогти проєкту

Й допоки ви ознайомлюєтеся із усіма проєктами, представленими на платформі, ми продовжуємо спілкуватись з тими, хто стоїть за їх розробкою. У сьогоднішньому випуску поговорили з керуючим проєктом Burevii, інженером Олександром Долгопятовим.

Як Burevii посилює ЗСУ на фронті: дивіться відео

Понад 15 моделей: що відомо про систему Burevii та для чого вона призначена

Burevii – це мобільна система, яка дозволяє нашим захисникам та захисницям бути енергонезалежними навіть на нулі. Розробка призначена для підзарядки телефона, планшета або радіостанції, підживлення супутникового модема, розгортання аварійного освітлення або підігріву води. Як зазначають розробники, все залежить лише від потужності пристрою.


Burevii має більше, ніж 15 різних моделей / Фото Burevii ​

Станом на сьогодні Burevii має безліч різних моделей – загалом більше, ніж 15. Кожна із них призначена для різних видів використання. Поділяють їх на 4 серії:

  • Серія М – система збереження електричної енергії, призначена для використання в умовах ведення бойових дій для організації вузлів зв'язку, заряджання тепловізорів, прицілів, планшетів, телефонів та спеціалізованих гаджетів.
  • Серія А – система збереження електричної енергії, призначена для використання в умовах ведення бойових дій аеророзвідкою для заряду безпілотних літальних апаратів.
  • Серія T – польові телекомунікаційні комплекти для організації мережевого зв'язку підрозділ-підрозділ, підрозділ-командування. В залежності від модифікації мають різне оснащення мережевим обладнанням та апаратурою провідного, VOIP та радіо зв'язку.
  • Серія R – комплекти для модернізації автомобільних радіостанцій, використовуються у рюкзачному варіанті.

Окремі із цих моделей – Burevii А3 та Burevii М5 – можна підтримати на платформі Brave Inventors.

Пристрій для автономності захисників: як створювали систему Burevii

Гостра потреба в портативних зарядних станціях виникла у 2014 році. Хлопці, які опинилися на лінії фронту, все частіше подавали запити не лише на павербанки, але й на потужні зарядні пристрої. Саме тоді команда українських інженерів долучилася до створення універсальної розробки – Burevii.

Як розповів Олександр Долгопятов, перші прототипи зарядних станцій з’явилися давно. Для цього використовували старі рендери, малювали своє "залізо" та їздили з першими версіями на випробування, щоб протестувати механіку. Це дозволило прибрати вібрації та покращити мобільність пристрою.

Пристрій абсолютно переносний, а також містить всі кабелі, які потрібні людині для оперативної роботи / Фото Burevii

Сьогодні варіативність залежить від потреб підрозділів: їхніх завдань і кількості людей. Однак у будь-якому випадку Burevii забезпечує потрібну автономність. Звичайно, забагато енергонезалежності на фронті не буває, але ситуація із цим питанням значно краща, ніж була ще кілька років тому.

Ситуація з автономністю краща, але її все ще недостатньо. Те, що волонтери долучилися до цієї розробки – це великий плюс,
– підкреслює інженер.

Розповідаючи про розробку, Долгопятов показує комплект із вбудованою системою живлення та радіозв’язку. Пристрій абсолютно переносний, а також містить всі кабелі, які потрібні людині для оперативної роботи. До кожної моделі під'єднується Starlink. Власне, як зазначає Долгопятов, гарантований зв’язок упродовж 12 годин – це один з основних цілей розробки.

Характеристики моделі М5 / Скриншот

Наскільки потужною є система Burevii

Розробники розповідають, що зазвичай одного Burevii М5 достатньо, щоб заряджати радіостанції, тепловізійні приціли та гаджети. Якщо не використовувати його на всю потужність, то заряду може хватити надовго.

Під час окупації Києва перша модель M5 пропрацювала в медиків Бучі близько тижня, заряджаючи гаджети,
– пригадує Долгопятов.

Крім того, Burevii здатний заряджати "очі" наших захисників – дрони та тепловізори.

Тепловізори – це життя. На війні потрібно бути проінформованими, бачити в приціл, що відбувається перед вами,
– каже керуючий проєктом.

Важливо, що за допомогою цієї системи накопичення енергії можна живити також зброю. На відстані 100 метрів до Burevii під'єднується електронна турель. З такої установки можна трощити ворога із безпечної дистанції.

Йдеться про автоматичну турель для кулемета ПКТ з електронним спуском. Це пристрій, який допоможе вберегти дуже багато життів на передовій. Він розроблений за допомогою бійців, з 204 батальйону ТрО, які повернулися з Бахмуту й змогли пояснити, що вони хочуть побачити, що їм потрібно модернізувати, що їм потрібно доробити. На базі цих розмов і була розроблена турель, яка автоматично розгортується з виносом до 100 метрів. Людина лежить у бліндажі і може виконувати бойові задачі,
– додає Долгопятов.

Наразі турель заточена під кулемет, але загалом під'єднати можна будь-яке інше озброєння.

Розраховано, що при виконанні бойових завдань пристрій може працювати 12 годин. Та щоб посилити можливості розробки, в кожен комплект входять 2 взаємозамінні батареї.

На підзарядження системи Burevii потрібно від 2 – 6 годин, точний час залежить від моделі. Це мізер, враховуючи, що він може гарантувати військовим автономність десятками годин.

У розробників є окремий цех, який шиє кейси для кожної моделі / Фото Burevii

Для зручності тут продумано все: від фастексів для кріплення та клапанів вентиляції до зручних кейсів та найрізноманітніших виходів. До слова, у розробників є окремий цех, який шиє кейси для кожної моделі.

Зараз у розробці перебувають понад 10 моделей, які постійно покращуються та вдосконалюються. Пришвидшити процес їх виходу може кожен. Для цього достатньо підтримати проєкт на платформі Brave Inventors.