Суд постановив передати Фірташа чиновникам США. За американським законодавством, ­звинуваченому у корупції Дмитрові Фірташу загрожує 50 років тюремного ув'язнення.

Коротко: ​Екстрадиція: що це таке у кримінальному праві

Спершу суд заслухав короткий виступ представника прокуратури, а потім – чотирьох захисників Фірташа. Дмитро Фірташ відмовився від останнього слова, приєднавшись до заяв своїх захисників.

Фірташа заарештували ще в березні 2014 року у місті Відень. Проте він був випущений під заставу в 174 мільйони доларів і з того часу оскаржує екстрадицію до США.

У чому звинувачують Фірташа?

Федеральні прокурори Північного округу Іллінойсу стверджують, що Дмитро Фірташ допомагав у підкупі індійських чиновників, щоб отримати вигідну угоду про видобуток титану для Boeing. Генеральний прокурор Джефф Сешнс стверджував, що Фірташ діяв, як "прямий агент Кремля" у схемі зняття грошей з природного газу між російською фірмою "Газпром" та Україною.

За даними суду, у 2008 році Фірташ був залучений до фірми Пола Манафорта в плані реконструкції нью-йоркського готелю "Drake" за 850 мільйонів доларів. Компанія Фірташа планувала інвестувати понад 100 мільйонів доларів.

Представники і адвокати Фірташа, Ден Вебб і Ленні Девіс вважають, що усі звинувачення "категорично та однозначно неправдиві".

Цікаво: Екстрадиція Дмитра Фірташа у США: що відомо про справу