А після зникнення Ландіка в Росії, його оголосили в міжнародний розшук. 26 вересня депутата екстрадували в Україну - з тих пір він перебуває в СІЗО Луганська. Правозахисники з самого початку назвали процес замовним та політичним.
“По ньому можна діагностувати соціально-політичну ситуацію в країні. От діагноз дуже простий. Розтоптати можна людину через інтереси бізнесу чи через політичних впливових людей. Хрест це ,чи не хрест. Вони були успішними людьми, а зараз їм не солодко, особливо батькові”, - каже правозахисник Микола Козирєв.
Батько Романа нардеп-регіонал Володимир Ландік якраз перед неприємностями свого сина опинився в центрі скандалу з ДАІвцями. Тоді його охоронець побив міліціянта і був засуджений, але амністований. Для Романа прокуратура просила в судді 3 роки умовно. Тож, імовірно, сьогодні його звільнять з-під варти у залі суду.
“Швидше за все буде застосоване покарання без позбавлення волі. Тобто суд визнає його винним за статтею 296 УПК України. І як покарання, назначать йому термін, який просила прокуратура міста Луганська”, - каже юрист Ігор Чудовський.
Напередодні ж вироку Роман Ландік отримав сувору догану від очільника Луганського СІЗО через те, що нецензурно лаявся, вів себе агресивно та погрожував фізично розправитися з першим заступником керівника СІЗО.