Ніяких приватних візитів екссудді не було ані на Банкову, ані будь-куди в іншу державну інституцію. Про це 24 каналу заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.

До теми Рябошапка каже, що Зеленський зустрічався з Чаусом: Никифоров заперечує

Подоляк назвав чутки брехнею

Політик зазначив, що "суб’єкт Р", якого відсторонили від посади, нібито періодично нагадує про себе якимось абсолютно брехливим "інсайдом".

Тобто це свідома брехня. А словосполучення "надійне перевірене джерело", вже само по собі здатне дискредитувати будь-яке повідомлення. З посиланням на таке "джерело" можна говорити все що завгодно,
– наголосив Подоляк.

Він додав, що потрібно якнайшвидше встановити усі правдиві обставини численних кримінальних пригод Чауса.

Що кажуть в ОП про конфлікт між СБУ та НАБУ

Подоляк назвав інцидент унікальною ситуацією, коли виник конфлікт підслідності. За словами політика, НАБУ має конкретні докази по 2016 року, а СБУ повинна реагувати на нові епізоди: зникнення, повернення, загроза життю. Тому з цим мають розбиратись правоохоронці.

"Ні президент, ні Офіс Президента, ні уряд, ні парламент точно не є суб'єктами чи модераторами цієї історії та навіть гіпотетично не можуть на неї впливати", – переконує Подоляк.

Що треба знати про ситуацію з Чаусом

  • Суддю Чауса у 2016 році затримали через хабар у 150 тисяч доларів. Потім він втік до Молдови.
  • У квітні 2021 року Чауса викрали посеред Кишинева. Генпрокурор Молдови заявив, що до цього причетні державні структури України.
  • 30 липня Чаус прийшов до будівлі сільської ради у Вінницькій області. Його забрали поліцейські.
  • Після цього до вінницької поліції прийшли посадовці СБУ й забрали Чауса. У НАБУ хотіли перехопити суддю. Пресслужба відомства оприлюднила відео переслідування автомобіля СБУ, у якому везли Чауса.
  • Журналіст Юрій Бутусов стверджував, що Чауса звільнили за планом, розробленим в Офісі Президента. Суддя нібито перебував на базі управління розвідки Міноборони та погодився співпрацювати з ОП під гарантію, що його справу заберуть в НАБУ та передадуть до СБУ. Така схема нібито була потрібна, що Чаус уникнув відповідальності за корупційні злочини.