Відповідний Указ глави держави вже опублікований на сайті.
Після тривалої інформаційної перерви Петро Олексійович нарешті оприлюднив у Facebook опис свого "важкого" вибору "в інтересах країни", щоб "прийняти та реалізовувати зрозумілу професійну антикризову політику з мінімізації цих загроз, адже від економічної кризи постраждають всі".
Як і кожний, хто прийшов в команду Партії регіонів, Президента Януковича або уряд з табору опозиції пояснює свій вибір завжди тим, що хоче змінити ситуацію, провести реформи, які відсутні протягом 20 років, щоб корінним чином змінити країну.
Так само думає і Порошенко: "...Думаю, вислів одного з індіанських вождів влучно підходить до моєї ситуації сьогодні: "не йди позаду мене — можливо я не поведу тебе. Не йди попереду мене — можливо, я не піду за тобою. Йди поруч і ми будемо одним цілим".
Виходить так, що пропозиції, які доручив Янукович Петру Порошенку, останній виконав на відмінно. Оцінити інціативи новопризначеного міністра можете самі:
Європейські цінності та стандарти мають стати засадничими якостями економічної політики України. Демократичні пріоритети розвитку повинні бути головними у державній політиці.
Прозорість економічної політики
Впровадження європейських стандартів, виведення економіки з тіні.
- Прозора, спрощена і зрозуміла система державних закупівель.
- Відкрита публікація статистичних показників економічного розвитку в загальнонаціональному, регіональному та галузевому розрізах за міжнародними стандартами.
Забезпечення громадськості та інвесторів інформацією щодо поточного економічного стану. Приведення системи показників економічного розвитку до єдиних європейських стандартів. - Оцінка дій виконавчих органів щодо впливу на ВВП. Обов’язкова експертиза Мінекономіки фінпланів державних компаній та підприємств, оприлюднення їх фінансової звітності.
Свобода підприємницької діяльності
Підтримка національного виробника, забезпечення сприятливого ділового клімату, створення нових кваліфікованих робочих місць.
- Захист бізнесу від силового тиску, ліквідація можливостей безпідставного втручання правоохоронних органів у господарську діяльність. Введення фінансової відповідальності за завдання економічної шкоди.
- Спрощення системи реєстрації прав власності. Відкритий доступ до ЄДРПОУ. Організація роботи чиновників з підприємцями за принципом "прозорого офісу".
- Дерегуляція ведення бізнесу, скорочення переліку, спрощення порядку та зниження вартості надання послуг органами державної влади та державними підприємствами.
- Реформування ринків енергетичних та продовольчих ресурсів у відповідності із європейськими стандартами та критеріями екологічної безпеки.
Ефективність використання ресурсів
Забезпечення конкурентної спроможності національної економіки. Вирівнювання макроекономічних дисбалансів.
- Трансформація системи національних проектів у перелік пріоритетних напрямків державної підтримки інвестицій, зокрема у сферах енергозбереження та диверсифікації джерел постачання енергоресурсів.
- Дієва підтримка експорту шляхом впровадження системи експортного кредитування та страхування ризиків, політичної підтримки українських виробників на зовнішніх ринках.
- Захист внутрішнього ринку від несумлінної конкуренції з боку іноземних виробників у відповідності з нормами та правилами СОТ. Протидія надходженню на український ринок недоброякісної та небезпечної продукції.
- Створення цивілізованих умов для земельної реформи, які забезпечуватимуть захист прав власності земельних ділянок, сприятимуть розвитку сільськогосподарського виробництва та залученню інвестицій в аграрний сектор. Законодавче врегулювання мінімальної ціни на землю та забезпечення розвитку інфраструктури села.
- Докорінне реформування системи державних резервів стратегічних ресурсів.
Бродський — за!
Одну з перших реакцій на кадрове призначення написав Михайло Бродський.
«Почитал в прессе грандиозные планы возможного нового Министра экономического развития и торговли Украины Петра Порошенко. Дай Бог. Это полностью совпадает с тем, что мы делаем, над чем работаем и с чем мы боремся. Если он придет и поможет, это будет только на пользу всему бизнесу».
— Михайло Бродський.
"По каждому блоку задач, изложенных Петром Алексеевичем, у нас все четко прописано, по каждому вопросу есть инициативы, утвержденные Президентом Януковичем и первым вице-премьером Хорошковским. И в принципе, ничего нового Порошенко не сказал. Единственное, может, он своей пробивной силой поможет это все ускорить. В Грузии все эти реформы делали семь лет, мы только два года. Я думаю, что за год-два можно будет все закончить", — пише Бродський.
А що було колись
Це те, що стосується сьогодення і майбутнього Петра Порошенка.
Я пропоную згадати буремні часи боротьби нового міністра економіки у 2004 році біля ЦВК:
А ось ще один епізод з біографії:
А вже у 2005 році Петро Порошенко і Юлія Тимошенко були основними кандидатами на посаду очільника уряду.
На жаль, як я вважаю, тоді прем’єром стала сьогоднішня ув’язнена Качанівської колонії. Для Петра Порошенка почалась чорна полоса. Покійний Олександр Зінченко виступив із заявою, яка повісила тавро "любих друзів" Президента Ющенка на багатьох політиків-бізнесменів, в тому числі і на Порошенка.
А от, що сказала Юлія Тимошенко про Петра Порошенка після своєї відставки у 2005 році:
А так говорить сьогодні колишній опонент Петра Порошенка:
Слова, емоції минулого, а конкретні справи побачимо вже скоро.
Дмитро Стефурак