Politico пише, що традиція, за якої тирани, як от Гітлер чи Сталін, знаходять собі піддатливих британців і американців для поширення пропаганди, є давньою. Певно, саме такою й є роль Такера Карлсона.

Дивіться також Загроза від Трампа: про що свідчить поїздка американського журналіста Карлсона до Москви

Ще один серед рупорів тиранів

Владімір Путін може бути впевненим, що під час інтерв'ю Такер Карлсон не задаватиме йому жодних неприємних питань. Це радше буде схоже на підлабузництво, як це було в інтерв'ю з Дональдом Трампом. Карлсон вже давно зайняв позицію Путіна, що простежувалося у його риториці.

Найбільш очевидною паралеллю з підлабузницьким підходом Карлсона до російського деспота є, мабуть, репортер New York Times Волтер Дюранті, голова бюро в Москві з 1922 по 1936 рік,
– пише Politico.

Після доказу своєї лояльності та написання блискучих звітів про п’ятирічний план комуністів Сталін дав йому ексклюзивне інтерв’ю. У ньому журналіст замовчав Голодомор і атакував тих, хто намагався висвітлити правду. Дюранті наполягав, що цілі виправдовують засоби.

Таких прикладів багато

У цьому контексті варто згадати й про американського репортера-соціаліста Джона Ріда, який працював у Народному комісаріаті закордонних справ, перекладаючи новини про більшовицький уряд у перші дні революції 1917 року. Після він повернувся в США, але через деяких час був змушений тікати у Росію через звинувачення у заколоті.

Американський романіст Аптон Сінклер назвав Ріда "плейбоєм російської революції". Навіть попри сварку з радянським урядом він був похований як герой, ставши одним із чотирьох американців у некрополі Кремлівської стіни на Червоній площі.

Німецька влада у часи Другої світової війни також мала подібних кадрів. Антисеміт американського походження Вільям Джойс відомий як телеведучий лорд Хоу-Хоу. Він вів нацистське шоу "Німеччина кличе". Однак подібний приклад погано закінчився – у 1946 році британці повісили Джойса.

Що відомо про Такера Карлсона

  • Американський журналіст Такер Карлсон 1 лютого приїхав до Москви, щоб взяти інтерв'ю у президента Росії Владіміра Путіна. Відповідний ролик має з'явитися у мережі вже незабаром. Такер пообіцяв оприлюднити свій матеріал спершу на власному сайті, а згодом – у соцмережі "Х".
  • Американський журналіст заявив, що відео буде оприлюднене у початковому вигляді, без редагувань. Він повідомив, що звернувся з пропозицією інтерв'ю й до Зеленського. Радник керівника ОП Михайло Подоляк зазначив, що це не рівень українського президента.
  • У Європарламенті гостро розкритикували таку поведінку американця. Там наголосили, що його діяльність не відрізняється від російських пропагандистів на кшталт Симонян чи Соловйова.