Наприклад, стануть підсиленням для виходу наших захисників на узбережжя Азовського моря. Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт та льотчик-інструктор Роман Світан.
Зверніть увагу Польща готує танкову коаліцію для України: серед партнерів – Туреччина
Як ЗСУ можуть використати танки на фронті
Так, цю сотню танків додадуть до кількості військової техніки, яка в нас є для виконання відповідного завдання. Західне озброєння візьме на себе певні функції. Утім, на Abrams поки не варто покладатися, оскільки Leopard можуть надійти в Україну раніше.
Leopard зайдуть вже в лютому і можуть одразу "піти в бій",
– припустив військовий експерт.
За його словами, вони долучаться у наступі ЗСУ до наших Т-72 або польських танків PT-91 Twardy – це той самий Т-72, але модернізований польськими техніками.
Характеристики танків Leopard / Інфографіка 24 Каналу
"Ми просто додамо цю кількість до тієї техніки, що вже маємо. Тут великий "плюс" нам принесе бронетехніка, яку передають разом з танками, зокрема БТР, БМП, М113, Bradley та Marder. Цей клас принесе набагато більше користі, аніж самі танки", – підкреслив полковник ЗСУ.
В окупантів скоро можуть закінчитися снаряди на складах
У російських загарбників значно зменшилися запаси снарядів до артилерії. На думку Світана, невдовзі окупанти вийдуть на "нульові" залишки боєприпасів на складах.
"Ймовірно, за місяці росіяни вийдуть повністю на "нуль" по складах і "працюватимуть з коліс". Тобто за добу вони можуть виробляти близько 5 тисяч снарядів і цю ж кількість використовуватимуть на передньому краї, не більше", – зазначив військовий експерт.
Світан про використання танків на фронті: дивіться відео
ЗСУ поки вигідно утримувати оборону в Бахмуті
Видання CNN з посиланням на джерела в Адміністрації президента США Джо Байдена повідомило, начебто американці радять Україні частково відмовитися від посиленої оборони Бахмута. Натомість з новою бронетехнікою та навченим особовим складом сконцентруватися на Півдні. За словами Світана, це резонно, якщо розв'язувати питання глобально.
Зараз окупаційне військо на Донбасі має перевагу в артилерії та живій силі, тому нашим бійцям оптимально утримувати там режим оборони. До того ж ЗСУ вигідно утримувати місто з промзони.
Наразі промзона Бахмута тримається. Місто можна утримувати саме в промзоні та в районі розбитих багатоповерхівок. Щойно російська артилерія, якщо в неї вистачить потужності, "перемеле" промзону, відійдемо на багатоповерхівки. Це буде маневр, схожий на той, що був в районі Соледара,
– сказав полковник ЗСУ.
Утім, наразі необхідності відходити з Бахмута немає. Тож з огляду на завдання буде ухвалене рішення. Що стосується Південного напрямку, то там росіяни не сховаються від ЗСУ. Світан зазначив, що окупанти не зможуть там укріплюватися, адже притиснуті до узбережжя моря і цю 100-кілометрову лінію фронту буде легко пробити.