У статті, опублікованій в журналі Cell Stem Cell, дослідники виявили, що надрукована тканина демонструє здатність "рости і функціонувати як нормальна тканина мозку".
Читайте на сайті Neuralink вперше імплантувала мозковий імплант у мозок людини
Науковці наголосили на важливості цього досягнення, зазначивши, що воно може стати надзвичайно потужною моделлю, яка допоможе зрозуміти, як клітини і частини мозку взаємодіють в організмі людини. Це вплине на трансформацію перспектив у біології стовбурових клітин, неврології та розумінні патогенезу різних неврологічних і психіатричних розладів.
Дослідники продемонстрували свою методику, надрукувавши тканини кори головного мозку та смугастого тіла. Вони також показали процес формування нейронних зв'язків всередині та між цими типами тканин. Зокрема, спостерігалися ознаки активності на рівні нейромедіаторів, де сигнали передаються хімічним шляхом через синаптичну щілину між нейронами. Весь цей процес був успішно відтворений і функціонував у тканинах, виготовлених за допомогою 3D-принтера.
Дивіться також Вчені створили крихітне живе серце на чипі – воно б'ється, як людське
Ключовою особливістю їхнього методу є використання біочорнила – гелю, що зв'язує клітини і має певну щільність, яка запобігає надмірному розповсюдженню тканини, дозволяючи нейронам та їхнім відросткам вільно рости в межах композиції. Крім того, було зроблено акцент на горизонтальному друці, а не на вертикальному, що забезпечило оптимальне постачання кисню та поживних речовин до тонких шарів нервової тканини.