Як це працює
В основу кожної шини Metl покладена довга пружина, виготовлена з нікелю й титану. Цей сплав називається Нітинол і він має досить цікаві властивості. Обидва метали змішуються в майже однакових пропорціях, нагріваються до червоного розжарювання і в такому стані можуть бути зігнуті й запам'ятають свою форму до останнього атома.
Дивіться також Майбутнє наших технологій: TSMC та Nvidia взялися за розвиток кремнієвої фотоніки
Охолоджений до кімнатної температури кінцевий продукт є пружним і може згинатися. Надалі його можна деформувати, але він швидко повертатиме свою форму назад. Ця характеристика дає змогу шині Metl м'яко стискатись і відскакувати, забезпечуючи плавність ходу, як у пневматичної шини.
Пружина укладена в полігумовий матеріал, який утворює прозорі боковини шин і змінний протектор. За заявою компанії, ця установка містить удвічі менше гуми, ніж звичайна шина. Хоча протектор, можливо, доведеться міняти кожні 8-13 тисяч кілометрів, основна шина точно прослужить протягом усього терміну використання велосипеда.
Шину Metl можна встановити на звичайні диски / Фото Smart Tire
Для комерційного впровадження технології компанія Smart Tire пропонує дорожні або гравійні шини у трьох різних розмірах і вазі. Середній, наприклад, важить 450 грамів, що не виходить за діапазон пневматичних аналогів.
Повідомляється, що перша версія шини матиме фіксовану жорсткість. У майбутньому випускатимуть також напів-пневматичні шини, дозволяючи накачувати їх повітрям для додаткової жорсткості.
Ціни
- Якщо шини Metl, представлені зараз на Kickstarter, дійдуть до виробництва, набір із двох шин коштуватиме 500 доларів.
- Оплата за відновлення шин становитиме 10 доларів.
- Також доступні повні комплекти коліс з ободами з алюмінію або вуглецевого волокна з покриттям Metl. Вартість таких комплектів – 1300 і 2300 доларів відповідно.