Перші 18 супутників мегасузір'я "Цяньфан" вивели у космос за допомогою ракети Long March 6A 6 серпня. Це перше розгортання є частиною ширшого плану запуску понад 100 супутників зв'язку протягом року.

Читайте на сайті Астроном любитель сфотографував таємний китайський космічний корабель на орбіті

Перший етап місії має на меті вивести на низьку навколоземну орбіту майже 1300 супутників, а кінцевою метою є запуск близько 14 000 супутників.

Порівняння зі Starlink

Амбітний проєкт має на меті перевершити нинішнє угруповання SpaceX, яке налічує близько 6 200 супутників, хоча воно все ще не досягає мети SpaceX – 42 000 супутників. Відображаючи його конкурентний характер, китайський проєкт також називають "Планом G60 Starlink".

Як і Starlink, місія "Цяньфан" має на меті забезпечити глобальний доступ до Інтернету. Однак є питання щодо того, чи буде ця служба піддаватися тим же цензурним обмеженням, які накладаються на китайських інтернет-користувачів.

Проблема китайського Starlink

У Китаї, Starlink називають "серйозною загрозою для безпеки космічних активів різних країн". Очевидно, що в Китаї захотіли і собі таку ж супутникову мережу і використовувати її будуть далеко не з цивільною метою.

Дивіться також SpaceX продемонструвала посадку першого ступеня Falcon 9 з подоланням звукового бар'єра

Хоча конкретні військові можливості сузір'я "Цяньфан" залишаються нерозкритими, стратегічна важливість такої мережі очевидна. Використання системи Starlink для зв'язку під час війни в Україні продемонструвало цінність такого інструменту.