Під час серії експериментів вчені змогли подолати так званий "подвійний бар’єр нагрівання" – як електронна, так і іонна плазма перевищили позначку у 100 мільйонів °C, що вперше зафіксовано у відкритих джерелах, повідомляє 24 Канал з посиланням на SCMP.

Дивіться також Загадкові ядерні реактори Китаю: що це таке і як працюють лазерні термоядерні установки

Прорив у термоядерних дослідженнях

За словами головного конструктора HL-3 Чжуна Вулу, досягнення 100 мільйонів градусів є важливим етапом у дослідженні термоядерного синтезу в Китаї. Це свідчить про перехід до нової фази – стану плазмового горіння, що є необхідним для створення стабільного "штучного сонця" на Землі.

Реактор HL-3 був введений в експлуатацію у грудні 2020 року під назвою HL-2M. Вперше реактор Huanliu-3 досяг стану плазми з температурою іонів 117 мільйонів °C і температурою електронів 160 мільйонів °C, наблизившись до екстремальних умов, необхідних для запалювання термоядерного синтезу – того самого процесу, який, за словами дослідників, живить Сонце.

Подальші кроки у створенні термоядерної енергії

Китайські вчені відзначили стабільність плазмового пучка в реакторі, однак не розкрили деталей щодо подальших експериментів. Щоб наблизитися до запуску повноцінної термоядерної реакції, необхідно збільшити тривалість і температуру процесу.

Попри значні досягнення, саме цей заключний етап є найскладнішим викликом для дослідників.

Читайте на сайті Стартап Helion планує створити робочий термоядерний реактор до 2028 року

Очікується, що HL-3 буде знову модернізований у найближчі роки. Після цього, за словами китайських науковців, реактор може стати одним із перших у світі, здатних підтримувати самопідтримувану термоядерну реакцію.