Sora, яку OpenAI випустила минулого тижня, – це модель перетворення тексту у відео, яка може створювати відео різних сценаріїв на основі текстового опису, інформує 24 Канал.

А тим часом ChatGPT втратив глузд: користувачі скаржаться на дивні відповіді та ненависть до людства

Наприклад, Sora може згенерувати відео з людиною, яка ходить по Місяцю, або з драконом, який дихає вогнем і це виглядатиме реалістично. OpenAI стверджує, що Sora – це крок до створення "універсальних симуляторів фізичного світу", які допоможуть людині розуміти та взаємодіяти зі складними явищами.

Ось як виглядають відео згенеровані Sora:

То що не так з Sora?

Лекун, який є одним з піонерів глибокого навчання та штучного інтелекту, не погоджується з баченням та методологією OpenAI. Він стверджує, що генеративний підхід Sora, який намагається передбачити кожен піксель у відео, є занадто неефективним і неточним для моделювання світу.

Він каже, що такі моделі намагаються передбачити занадто багато деталей, які не є релевантними або спостережуваними, і що вони не можуть впоратися з невизначеністю і мінливістю, які виникають в результаті цих прогнозів.

Лекун виступає за дискримінативний підхід, який зосереджується на вивченні базової структури та динаміки світу на основі даних, а не на генеруванні пікселів. Він каже, що цей підхід більше підходить для розуміння того, як працює світ, і для вжиття заходів, заснованих на цьому розумінні.

Лекун критикує Sora не вперше, коли він вступає в конфлікт з OpenAI через їхні моделі штучного інтелекту. У минулому він також ставив під сумнів корисність і достовірність великих мовних моделей OpenAI, таких як GPT-3 і ChatGPT, які можуть генерувати зв'язні тексти з підказок. Він також поставив під сумнів заяви OpenAI про досягнення штучного загального інтелекту (AGI), що є кінцевою метою досліджень ШІ.

Дивіться також У новому підробленому відео покійний батько Трампа каже, що його син – ганьба

OpenAI поки що не відреагував на коментарі Лекуна. Однак дебати між двома гігантами ШІ, ймовірно, триватимуть, оскільки обидва вони змагаються за розвиток галузі ШІ та формування його впливу на суспільство.