Про це мовиться в науковій статті, опублікованій у журналі EPJ Quantum Technology, інформує 24 Канал.
Дивіться також Ілона Маска звинувачують у таємному контролі над NASA․ Конгрес починає розслідування
Квантові гравітаційні сенсори працюють за тим самим принципом, що й традиційні прилади, але забезпечують значно вищу чутливість. У таких сенсорах як тестові маси використовуються атоми – їх прискорення дозволяє визначити силу тяжіння в конкретній точці простору.
Чим більша маса розташована під точкою вимірювання – на поверхні або в надрах Землі, – тим швидше "падає" атомна маса, і навпаки.
Прототип сенсора, що отримав назву Quantum Gravity Gradiometer Pathfinder (QGGPf), використовує надохолоджені атоми рубідію. Охолоджені майже до абсолютного нуля, атоми поводяться як хвилі. Сенсор вимірює різницю в прискоренні між цими хвилями, щоб виявити гравітаційні аномалії.
Конструкція гравіметра з одним джерелом гравітації / Фото NASA
Наразі NASA співпрацює з низкою компаній і дослідницьких центрів для розробки сенсора QGGPf та супутникової системи для нього. Зокрема, головку сенсора команда з Лабораторії реактивного руху (JPL) розробляє разом з компаніями AOSense та Infleqtion. Центр NASA імені Годдарда спільно з Vector Atomic працює над удосконаленням лазерно-оптичної системи.
Очікується, що квантовий сенсор буде досить компактним і поміститься на борту порівняно невеликого космічного апарата – об’єм пристрою становитиме приблизно 0,25 м³.