Після цієї події Сонце випустило ще один потужний сонячний спалах X1.5 о 7:44 ранку за східним часом, що підтвердили офіційні представники NASA.

Дивіться також Примхлива космічна погода: як сонячні бурі впливають на життя планети і що робити людству

Незвична поведінка Сонця

Спалахи X-класу, найпотужнішого типу, трапляються відносно рідко, але останніми днями Сонце продемонструвало цілу серію таких спалахів, підсилюючи видовищність земного полярного сяйва, яке, зокрема, можна було спостерігати і в Україні.

Відео Space.com демонструє, який вигляд мав потужний спалах з масивної сонячної плями.

NASA зауважило, що потенціал сонячних спалахів руйнівний, адже вони впливають на різні системи, такі як радіозв'язок, електромережі, навігаційні сигнали, космічні апарати і безпеку астронавтів. Так, останній потужний спалах вивів з ладу низку супутників Starlink, що вплинули на якість роботи супутникового інтернету в усьому світі.

Спалахів буде більше

Прогнози SWPC припускають, що область сонячної плями 3664 залишатиметься активною до понеділка, коли очікується підвищена сонячна активність, в тому числі ймовірність більшої кількості спалахів класів M і X. Цей регіон, що приблизно в 17 разів перевищує ширину Землі, продовжує викликати науковий інтерес.

Читайте на сайті Космічний апарат зняв абсолютно неймовірне відео вихору плазми на Сонці

Крім того, вчені аналізують корональний викид маси (КВМ), значний викид плазми і магнітного поля, пов'язаний з основним виверженням. Ця подія може призвести до додаткового впливу на земну інфраструктуру, включаючи електромережі, телекомунікаційні мережі та супутники на орбіті. Серед іншого нас можуть чекати додаткові полярні сяйва в окремих регіонах планети.