main logo

NASA

31 трав
14:32
Нещодавно NASA зіткнулося з непростим періодом невизначеності, коли гелікоптер Ingenuity, що супроводжує марсохід Perseverance на Червоній планеті, замовк на шість марсіанських днів. Відсутність зв'язку поставила фахівців NASA в глухий кут, оскільки вони ніколи раніше не стикалися з повною втратою радіозв'язку з Ingenuity.
16 трав
10:19
У своїй революційній розробці команда вчених NASA використала можливості штучного інтелекту (ШІ) для створення передової системи раннього попередження про сонячні бурі. Нещодавно розроблена модель DAGGER AI демонструє неабиякі можливості, що дозволяють їй передбачати і попереджати про потенційні катастрофи, пов'язані з сонячними бурями, за 30 хвилин до того, як вони досягнуть Землі.

NASA або Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору було створене у 1958 році. Агентство підпорядковане уряду США. Штаб-квартира NASA розташована у Вашингтоні.

Перша космічна програма NASA почалася з запуску космічного апарата "Піонер" у 1958 році, який збирав інформацію для подальших пілотованих польотів, найвідомішим з яких став політ на Місяць "Аполлона-11" 16-24 липня 1969.