Нещодавно стало відомо, що 4 березня 2022 року об поверхню Місяця розіб'ється штучне космічне тіло. Спочатку вважали, що цей об'єкт – це другий ступінь ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX. Пізніше думку змінили: краще дослідивши орбіту об'єкта, спеціалісти вирішили, що це ступінь китайської ракети-носія. Та тепер у Піднебесній стверджують, що до цього об'єкта вони не причетні.
Цікаве на сайті Ракета-носій SpaceX незаплановано вріжеться у Місяць: це добре чи погано
Чия це ракета
Спеціалісти припускали, що об'єкт, що має врізатися у Місяць – це ступінь китайської ракети Long March 3C, який у 2014 році запустив до нашого природного супутника місію Chang’e 5-T1. Але Міністерство іноземних справ Китаю у понеділок, 21 лютого 2022 року, заявило, що країна не має стосунку до цього об'єкта, адже усі компоненти ракети-носія Long March 3C згоріли в атмосфері.
Пекін сумлінно підтримує довгострокову стійку діяльності у космосі,
– зазначив представник Піднебесної Wang Wenbin.
Якщо вірити Китаю, то об'єкт, що має врізатися в Місяць, знову набуває статусу "інкогніто". Слова Пекіна підтверджуються даними стеження 18-ї Ескадрильї космічного контролю Космічних сил США: згідно з ними, об'єкт 2014-065B (ступінь Long March 3C) ввійшла в атмосферу Землі у жовтні 2015 року та, ймовірно, згоріла.
Що б там не було, а об'єкт повинен врізатися у поверхню супутника 4 березня 2022 року. Відсутність чіткої інформації щодо походження об'єкта яскраво свідчить про недосконалість систем відстежування штучних об'єктів у космосі.
Зауважте, що мовиться про достатньо великий об'єкт. Цілком ймовірно, що цей казус спричинить зростання уваги до проблеми відстежування космічного сміття у глибокому космосі. Це буде досить актуально перед запуском космічних кораблів до Місяця в межах програми "Артеміда".