Що відомо про цей запуск

Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація, відповідальна за запуск нового супутника, не розкриває технічні подробиці. Хіба що в офіційних документах Китайської академії космічних технологій (CASC), опублікованих у січні цього року, йдеться про плани щодо відправлення на "високу орбіту 20-метрового радіолокаційного супутника із синтезованою апертурою".

Дивіться також Китай першим у світі запустив ракету з киснево-метановим двигуном

Крім того, ця технологія згадана в Плані з середньо- і довгострокового розвитку інфраструктури цивільної космонавтики на 2015-2025 роки. У ньому йдеться про намір створення супутникового угруповання з оптичною і синтезованою апертурою середньої та високої роздільної здатності для спостережень за суходолом, морем і атмосферою.

Це ще одне супутникове угруповання КНР, відмінне від оптичних супутників високої роздільної здатності сузір'я "Гаофень". Радіолокаційні апарати із синтезованою апертурою дають набагато меншу роздільну здатність, зате забезпечують постійне покриття незалежно від наявності хмарного покриву і широкий спектр режимів роботи.

Офіційно вони дадуть змогу підвищити точність розпізнавання аномальних змін погодних умов і підвищити ефективність запобігання стихійним лихам. Користуватися послугами супутників "Луді Таньсе" будуть Міністерство з управління в надзвичайних ситуаціях, Міністерство природних ресурсів і Міністерство водного господарства.

Але знаючи Китай, супутник цілком може мати й секретне військове призначення, особливо з огляду на те, що країна не розкриває технічні характеристики та можливості апарата.

Позначення (01) свідчить про те, що Китай може запустити інші супутники SAR на геосинхронні орбіти.

Інші проєкти Китаю

  • У понеділок Китай також запустив ракету "Куайчжоу-1А" з п'ятьма новими супутниками на борту, які складуть мікроугруповання "Хеде-3". Вони будуть в основному використовуватися для надання комерційних послуг у сфері дистанційного зондування.
  • Також відомо про намір Китаю створити мегаугруповання супутників, яке налічуватиме 12 000 пристроїв на орбіті. Новий проєкт стане альтернативою не тільки сервісу Starlink від американської SpaceX, а й конкуруватиме з іншим китайським аналогом, компанією супутникового інтернету "Гован", яка збирається вивести щонайменше 13 тисяч апаратів.