Що робить цю ідею цінною на полі бою, так це те, що вона дає змогу перетворити одну ціль на кілька незалежних, ускладнюючи таким чином системи оборони противника.

Читайте на сайті Ніхто не захищений: вчений за кілька годин створив дрона-вбивцю з ШІ та розпізнаванням облич

Надихнулися природою

Натхненням для цієї інновації стала аеродинаміка кленової насінини, яка здавна зачаровувала дослідників завдяки своїй оптимальній масі та аеродинамічній конструкції. Єдиний "пропелер" насінини дозволяє їй обертатися навколо свого центру маси і долати великі відстані у вітряні дні.

Використовуючи цю природну конструкцію, китайська команда розробила невеликі квадрокоптери FPV, здатні за командою розділятися на два, три або навіть шість окремих дронів.

Дрони
Випробування роздільних дронів-крилаток / Фото Nanjing University of Aeronautics and Astronautics

Ці дрони використовують аеродинаміку і форму кленової насінини, з модифікаціями для забезпечення оптимальної загальної аеродинаміки при польоті в групі. Значним викликом було налагодження високошвидкісного зв'язку між дронами після відокремлення, але це завдання було успішно вирішене.

Дивіться також Такого раніше не бачили: в Україні вивчають таємничий російський FPV-дрон, не вразливий до РЕБ

Технологія все ще вдосконалюється, але її потенціал незаперечний. Оскільки світ рухається до розгортання ройових безпілотників, ці "самовідтворювані" дрони є значним стрибком вперед, пропонуючи стратегічні переваги в надзвичайних ситуаціях і не тільки.