Що в ньому особливого

Це не звичайний дрон. Він летів до своєї цілі разом із котушкою тонкого оптоволоконного кабелю довжиною 10 кілометрів. Кабель розмотувався прямо в повітрі мірою того, як він віддалявся від місця старту.

Дивіться також Британія виділяє 5,7 мільярда доларів на розробку власної армії дронів

Таким чином ми бачимо нову технологію управління FPV дроном. Такому дрону не страшний ніякий РЕБ і картинка з нього може передаватися у найвищій якості,
– пише Сергій Флеш.

Дрон, який наразі вивчають українські фахівці / Фото Сергія Бескрестнова

Зараз цей дрон вивчають і згодом планують випустити детальний технічний звіт.

"Я вже прошу українських фахівців перевірити цю технологію управління, щоб ми не опинилися позаду ворога. На Хакатоні МО був учасник, який пропонував застосовувати цю технологію для БПЛА, але я і колеги у журі засумнівалися, що це реально. Дрон, який розмотує котушку 10 кілометрів кабелю у повітрі без розривів волокна", – додає аналітик.

Незрозуміло, наскільки поширеним наразі є такий підхід у російських окупантів. Можливо, це лише один тестовий зразок, однак вже той факт, що ця ідея випробовується, змушує задуматися.

Нагадаємо:

  • Нещодавно 24 Канал розповів про українські дрони, які росіяни називають "Баба Яга". Ці озброєні нічні БПЛА багаторазового використання скидають боєприпас на ворожу ціль.
  • Росіяни також не припиняють розвиток власних БПЛА-технологій: йде постійна розробка нових, так і вдосконалення старих зразків. Так, нещодавно військовий експерт Петро Черник розповів 24 Каналу про можливе посилення дрона Shahed, який 2 березня влучив у багатоповерхівку в Одесі, спричинивши масштабні руйнування й убивши 12 людей. Хоча експертиза ще триває, Черник припускає, що цей конкретний зразок міг бути спеціально посилений. Зокрема росіяни могли інтегрувати в дрон термобаричний боєприпас.
  • Росія також показала завод, на якому збирає "Шахеди", демонструючи ознаки масовості виробництва. Окупанти заявляють, що наростили виробництво до 1,5 тисячі одиниць на місяць.