Як повідомляє 24 канал, усе пройшло чітко за планом – корабель наблизився до Землі, увійшов в атмосферу та здійснив успішне приводнення в Тихому океані.

Не пропустіть У Сонячній системі виявлено "примарне сяйво" невідомого походження

Попри значний обсяг післяпольотного аналізу, NASA вже розглядає 25,5-денний політ "Артеміди-1" як вражаючий успіх.

Я не думаю, що хто-небудь з нас міг уявити собі настільки успішну місію. Тепер у нас є фундаментальна система далекого космічного транспортування,
– сказав керівник місії "Артеміда-1" Майк Сарафін.

Ця система складається з корабля Orion і велетенської ракети Space Launch System (SLS), яка відправила капсулу у подорож до Місяця 16 листопада з Космічного центру NASA імені Кеннеді у Флориді.


Момент старту місії Artemis I / Скриншот 24 каналу

Це був дебютний запуск для SLS, і величезний транспортний засіб працював майже бездоганно, заявили представники агентства. "Оріон" гідно прийняв естафету, виконавши всі необхідні для цього етапи.

Повернення на Землю

Капсула прибула на орбіту навколо Місяця 25 листопада і покинула її за графіком через шість днів. 5 грудня "Оріон" подолав тривалий розгін двигуна під час близького прольоту навколо Місяця, взявши курс на Землю.

Повернення на Землю також пройшло за планом. Тепловий екран "Оріона" шириною 5 метрів – найбільший у літальних апаратів такого типу – захистив капсулу під час її вогняного входження в атмосферу Землі. А його система підвіски і основний парашут розгорнулися вчасно, сповільнивши падіння Оріона і забезпечивши м'яке приводнення.


Момент приводнення корабля Orion / Скриншот 24 каналу

Цікаво Апарат Orion надіслав епічне відео Місяця з дуже близької відстані

Згодом "Оріон" завантажили на корабель ВМС США "Портленд", який доставив капсулу до Сан-Дієго. Звідти космічний корабель буде доставлений наземним транспортом до центру Кеннеді, де на нього чекає ретельний огляд.


Orion на хвилях Тихого океану / Скриншот Space.com

Дослідження та завершення експериментів

До завершення цієї роботи, а також аналізу об'ємних даних польоту "Оріона", NASA не винесе офіційного вердикту щодо випробувального польоту. Але з огляду на те, наскільки гладко все пройшло на "Артеміді-1", остаточна оцінка, швидше за все, буде блискучою.

Я думаю, що цей апарат і його характеристики дійсно перевершили очікування,
сказала директорка КБМ Джанет Петро.

Читайте на сайті Залишки китайської ракети утворили хмару космічного сміття на орбіті

Подальші місії

Післяпольотна робота надалі формуватиме плани NASA щодо "Артеміди-2", яка має запустити астронавтів у 10-денну місію навколо Місяця у 2024 році.

Наступний після цього політ, "Артеміда-3", висадить астронавтів біля південного полюса Місяця у 2025 або 2026 році. Майбутні місії в рамках програми NASA "Артеміда" допоможуть побудувати дослідницьку базу в цьому регіоні, який, як вважається, багатий на водяну кригу.

Агентство хоче, щоб цей форпост був готовий і працював до кінця 2020-х років, і успіх "Артеміда-1" робить цю амбітну мету досяжною.