Запущений для дослідження Юпітера, зонд Juno подолав вражаючу відстань у 2,74 мільярда кілометрів від Землі. З моменту свого прибуття зонд докорінно змінив наші уявлення про Юпітер та його супутники, Європу та Іо, надсилаючи детальні зображення та дані.

Читайте на сайті Гідротермальні джерела на Європі можуть містити інопланетне життя – нове дослідження

Останнє зображення демонструє хаотичні хмари і циклонічні шторми, які домінують у північному регіоні газового гіганта.

Цей знімок обробив дослідник Гері Ісон, який використав цифрові технології для покращення кольору та чіткості. Зображення, зроблене під час 61-го витка орбіти Juno навколо Юпітера з висоти приблизно 29 000 кілометрів, відкриває яскравий погляд на область, яку NASA описує як "складчастий ниткоподібний регіон".

Тут типові зональні струмені, які створюють знакові смуги Юпітера, розпадаються, що призводить до утворення турбулентних хмарних утворень і динамічної циклонічної активності.

Циклонічні шторми
Циклонічні шторми в північному регіоні Юпітера / Фото NASA

Juno вивчатиме Юпітер довше

Місія Juno, яка спочатку мала завершитися у 2021 році, була продовжена до вересня 2025 року. Подовжена місія має на меті поглибити наше розуміння походження та еволюції Юпітера. Вчені вважають, що під своїм густим хмарним покривом Юпітер зберігає таємниці про фундаментальні процеси, які сформували нашу Сонячну систему.

Дивіться також Таємниця марсіанського супутника: Фобос схоже, далеко не той чим його вважали вчені

Оскільки зонд Juno продовжує надсилати дані, вона залишається важливим інструментом для розгадки цих таємниць. З кожним новим знімком і відкриттям Juno поглиблює наші знання про Юпітер.