Злочинці постійно вигадують нові схеми, але попри всі "солодкі" пропозиції, варто зберігати здоровий глузд, аби не потрапити в халепу. В етері 24 Каналу експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун пояснив, як узагалі працюють шахрайські схеми в соцмережах.

Читайте також Обережно, шахраї: Андрій Хливнюк несподівано звернувся до шанувальників

Шахраї б'ють по емоціях людей

Здебільшого потенційна жертва бачить коротке посилання. На око ніколи не можна визначити шахрайське воно, чи ці.

Якщо розумієте, що не можна переходити за цим лінком, але дуже сильно хочеться, то можна правою кнопкою мишки скопіювати посилання, не відкриваючи його, перейти на ресурс VirusTotal, вставити лінк, натиснути Enter й за одну хвилину всі світові антивіруси перевірять, чи не засвітилося це посилання у шахрайських схемах.

Якщо все ж таки натиснули, то потрібно не вимикати здоровий глузд, адже це найкраща наша зброя. Тому що вам будуть писати: "Ви виграли квартиру в Києві, кожному громадянину України МВФ виплачує 100 тисяч доларів тощо". Вас будуть заманювати, накручувати, що нібито час спливає,
– мовив Корсун.

Він наголосив, що шахраї навмисно б'ють на емоціях людей. Однак у житті халяви немає. Слід пам'ятати, якщо вам щось цінне й коштовне пропонують за дарма, то на 99% це шахраї.

Шахрайство з банківськими картками

  • Українці почали отримувати повідомлення про нові соціальні виплати, які нібито роблять українські банки, зокрема Ощадбанк. Насправді ж банки не здійснюють жодних виплат. У такий спосіб шахраї лише хочуть дізнатися особисті дані довірливих громадян, щоб отримати доступ до їхніх рахунків.
  • До слова, майже 90% усіх випадків карткового шахрайства відбуваються через розголошення персональних даних клієнтів. Минулого року сума збитків від шахрайського використання платіжних карток склала понад 800 мільйонів гривень, що на 70% більше, ніж у попередньому році.
  • 24 Канал зібрав кілька простих і дієвих способів запобігання шахрайству з платіжними картками.