Науковці дослідили атмосфери так званих екзо-венер, або екзопланет у венериній зоні (ВЗ), і сподіваються використати їх як аналоги, щоб не тільки краще зрозуміти парниковий ефект Венери, але й дізнатися про минуле планети.
Читайте на сайті Телескоп Джеймса Вебба не виявив атмосфери на землеподібній планеті в системі TRAPPIST-1
Детальніше про дослідження
За словами Колбі Остберга, аспіранта Каліфорнійського університету в Ріверсайді та провідного автора дослідження, Венера могла підтримувати придатні для життя умови на поверхні до 1 мільярда років тому. Визначення того, що спричинило перетворення Венери на пекельний котел, яким вона є сьогодні, може допомогти дослідникам обмежити обставини, які призводять до виникнення непридатних для життя світів, додав Остберг.
Дослідники використовували планетарні та зоряні дані з Архіву екзопланет NASA для створення каталогу з 317 підтверджених кам'янистих екзопланет, які обертаються в межах ВЗ. Вони підрахували, що найбільша кількість екзопланет існує ближче до внутрішньої межі ВЗ, але визначили, що ці кандидати не є достатніми аналогами Венери через втрату атмосфери, яку вони переживають через високі температури та зоряну енергію.
Потім вчені розрахували потенціал для подальших досліджень планет, вісім з яких будуть спостерігатися космічним телескопом Джеймса Вебба (JWST), включаючи:
- GJ 357 b,
- GJ 1132 b,
- TRAPPIST-1 b,
- TRAPPIST-1 c,
- TOI-776 b,
- TOI-776 c,
- LTT 1145 A b,
- L 98-59 b.
Доктор Стівен Кейн, професор планетарної астрофізики в Університеті Ріверсайду і співавтор дослідження, зазначив, що найбільш важливими цілями є ті, які мають кілька планет в зоні Венери.
Ці системи дозволяють нам проводити порівняльну планетологію, де планети мають однаковий вік і, ймовірно, схожу об'ємну щільність,
– додає Кейн.
Цікаво Астрономи відкрили "неможливу" планету з густиною, більшою ніж у свинцю
Життєво важливим напрямком подальших досліджень є вивчення самої Венери, і зараз здійснюється кілька запропонованих і схвалених місій на цю планету, в тому числі VERITAS і DAVINCI+ NASA і "EnVision" Європейського космічного агентства. Усі ці місії нададуть вченим найновіші дані про склад і структуру атмосфери Венери, а також знімки її поверхні з високою роздільною здатністю.