Цілком ймовірно, що сонячна енергія вже до кінця цього десятиліття стане лідером на світових ринках електроенергії. Дослідження вказує на те, що ця тенденція, ймовірно, збережеться навіть без подальшої про-сонячної політики.
А тим часом США першими у світі почнуть масштабне виробництво перовскітних сонячних панелей
Результати дослідження
Дослідження, проведене з використанням комплексної моделі, спрогнозувало популярність джерел енергії до 2060 року, охопивши 22 види енергії, включаючи ядерну енергію та природний газ, використовуючи дані з усього світу.
Результати показують, що у 72 відсотках змодельованих сценаріїв сонячна енергія, як очікується, буде домінувати як первинне джерело, на яке припадатиме понад 50 відсотків виробітку.
Фемке Найссе, провідний автор дослідження та викладач Університету Ексетера, в інтерв'ю агентству Bloomberg зазначила:
Наразі ми маємо систему, в якій домінує викопне паливо, і без додаткової політики ми прийдемо до стану, в якому переважатиме сонячна енергія.
Похмурий прогноз
Хоча перспективи сонячної енергетики є багатообіцяючими, залишається кілька невизначеностей і викликів, які необхідно подолати на шляху переходу до сонячно-орієнтованого енергетичного ландшафту.
- Однією з головних проблем є непостійний характер сонячної енергії через коливання погодних умов. Щоб пом'якшити цю проблему, дослідники пропонують інтегрувати інші відновлювані джерела енергії, покращити можливості зберігання енергії в акумуляторах та модернізувати існуючу електричну інфраструктуру.
- Іншими перешкодами для більш широкого впровадження сонячної енергетики є доступність фінансування сонячних проектів у країнах, що розвиваються, потенційні політичні наслідки скорочення робочих місць у секторі викопного палива та суміжних галузях, а також складнощі з постачанням необхідної сировини.
Дивіться також У Швейцарії встановлять сонячні панелі прямо в залізничні колії
Попри ці виклики, сонячна енергетика має багатообіцяюче майбутнє як економічно ефективне джерело енергії зі значно меншою кількістю недоліків порівняно з викопними видами палива. Оскільки світ бореться з наслідками глобального потепління, перехід до більш чистих і сталих джерел енергії набуває все більшого значення.