Ця технологія може стати конкурентом як оптоволоконним мережам, так і супутниковому інтернету Starlink, розповідає 24 Канал з посиланням на TomsHardware.
А тим часом Прорив у штучному фотосинтезі перетворює відходи на паливо та ліки
Що відомо про проєкт Taara
Ідея Taara походить із закритого проєкту Google Loon, який передбачав використання аеростатів для розгортання інтернету у важкодоступних регіонах. Хоча Loon було скасовано, його напрацювання знайшли застосування в новій розробці.
Як зазначає керівник проєкту Махеш Крішнасвамі, оптоволокно залишається найкращим варіантом для високошвидкісного інтернету, але його прокладка часто є занадто дорогою, технічно складною або географічно неможливою.
Раніше пристрої Taara мали значні габарити – приблизно 76 см у висоту, а їх конструкція включала дзеркала та калібрувальні механізми. Вони забезпечували швидкість передачі до 20 Гбіт/с на відстані 20 км. Проте нове покоління стало набагато компактнішим – фотонний чип тепер має розміри всього 13 мм, що дозволяє значно спростити та здешевити його виробництво.
Хоча максимальна швидкість передачі знизилася до 10 Гбіт/с, новий дизайн компенсує це мінімалістичною архітектурою та вбудованими системами калібрування, що робить пристрій майже готовим рішенням для широкого використання.
Дивіться також Майбутнє зберігання даних: учені навчилися записувати трильйони бітів у дрібному кристалі
Технологія Taara вже продемонструвала свою ефективність на практиці. "Світлові мости" застосовуються для забезпечення інтернет-зв’язку на Карибських островах після пошкоджень кабелів, у містах Індії, де поки що немає 5G, та в багатьох інших місцях.
Наступним етапом розвитку проєкту стане робота над новим дизайном чипа, який включатиме тисячі випромінювачів, що дозволить збільшити дальність передачі та пропускну здатність пристрою.