ЗМІ повідомляють, що ця інформація прозвучала в розмові за участю прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу в понеділок, 18 вересня. Маск начебто заявив: "Переходимо на невелику щомісячну плату за використання системи X".

Дивіться також Розмріявся: Ілон Маск хоче, щоб Twitter/X коштував 1 трильйон, і вже складає план на 22 роки

Лише за гроші

Як повідомляє джерело, тема бесіди стосувалася штучного інтелекту. Але в якийсь момент, судячи з усього, торкнулася проблеми ботів. За словами Маска, "невелика щомісячна плата" за доступ до його сервісу – це "єдиний спосіб усунути проблему ботів".

За його попередніми заявами, X має 550 мільйонів щомісячних активних користувачів, які щодня створюють 100-200 мільйонів постів.

Проблема ботів

Неясно, яким чином платна підписка може допомогти боротися з ботами, але Маск свято вірить у цей план і вже неодноразово про нього говорив. Візьмемо, наприклад, Росію. Терористи вкладають шалені гроші в пропаганду, оплачуючи техніку, сервери, розробку шкідливого програмного забезпечення, роботу людей і рекламу своїх маніпулятивних матеріалів, які називають "новинами". Ніщо не завадить їм купити підписку для своїх ботів і продовжувати діяльність. Ба більше, вони вже це роблять. ЗМІ по всьому світу неодноразово публікували розслідування, які викривали численні мережі російських ботів, які поширюють дезінформацію зі сторінок з синіми галочками, які означають, що вони купили підписку Blue і додатково просуваються алгоритмами в рекомендаціях.

24 Канал писав про це тричі:

Такий підхід, звісно, може спрацювати опосередковано, але точно не на користь компанії. Платний доступ може спонукати користувачів просто покинути X і перейти до інших сервісів, зокрема Threads, Bluesky чи інших. Після того, як аудиторія зменшиться до певного критичного рівня, Росії може стати нецікаво вести діяльність у цій соцмережі, оскільки просто не буде на кого поширювати пропаганду – в Twitter залишаться самі лише хардкорні фанати Маска, які, судячи з усього, здебільшого є республіканцями й без того підтримують Росію. Таким чином, соцмережа дійсно позбавиться від ботів, але ще раніше з неї зникнуть звичайні користувачі. А з ними й рекламодавці, що означатиме остаточну смерть Twitter.