Над конструкцією працювали робототехніки Корейського інституту передових технологій (KAIST) спільно з колегами з Університету Іллінойсу (США). Такий робот, звісно ж, не всюди знайде застосування.
Цікаво Новий тип броні захищає від надзвукових ударів
Що відомо про нового робота
За основу взяли вже звичну конструкцію робопса з чотирма лапами. На їх кінцях встановлені потужні магніти, тому стіни та стелі, до яких вони чіплятимуться, мусять бути з металу. Неважко припустити, що застосовувати таких помічників можна буде, наприклад, на нафтових резервуарах, мостах, водонапірних вежах, кораблях та інших великих металевих конструкціях.
Для взаємодії з поверхнями Marvel (скорочення від Magnetically Adhesive Robot for Versatile and Expeditious Locomotion) використовує комбінацію магнітних еластомерів та електромагнітів (для намагнічування/розмагнічування), що гарантує необхідне чергування ніг, коли одна пара прилипає до поверхні, а інша робить крок уперед. Перед тим, як почати підніматися вгору, будучи ще на землі, Marvel здійснює спеціальну дію, що нагадує поведінку кішки перед стрибком – він упирається передніми лапами в поверхню, перевіряючи її стійкість.
У лабораторії робот уже навчився робити кроки в десять сантиметрів, переступати через невеликі перешкоди, поступово переходячи зі стіни на стелю, і навіть нести на собі корисний вантаж вагою близько трьох кілограмів.
Ще більш вражаючими виявилися результати польових випробувань: Marvel виліз по вигнутій, іржавій, покритій пилом поверхні паливного резервуара зі швидкістю 0,35 метра за секунду, обминаючи зустрічні перешкоди.
Дивіться, як тестували робота Marvel: відео