На відеозаписах зі спуску чітко видно чималий отвір у парашутному куполі космічного корабля "Шеньчжоу-16". Ця несподівана проблема становила значну загрозу для безпеки тайконавтів на борту. Основне занепокоєння полягало в тому, що отвір міг розширитися під час спуску, що потенційно могло призвести до катастрофічного результату.

Читайте на сайті Китайські астронавти зібрали врожай салату й помідорів на космічній станції

Серія кораблів "Шеньчжоу" має бездоганну репутацію з точки зору безпеки: її парашутна система м'якої посадки успішно витримала 15 спусків і без проблем пройшла сувору фазу приймання.

Кожен купол парашута діаметром 40 метрів ретельно зшивається вручну і проходить ретельний 100-етапний виробничий процес з перевіркою комісією експертів на кожному етапі.

Як працює парашутна система

Парашутна система м'якої посадки космічного корабля "Шеньчжоу" розкривається на висоті 10 кілометрів, значно зменшуючи швидкість падіння капсули зі 180 метрів на секунду до 7 метрів на секунду.

Несподівана несправність парашута не тільки створила загрозу, але й поставила під сумнів позицію приземлення капсули. Звіти свідчать, що після приземлення капсула прокотилася по землі і кілька разів перевернулася, хоча екіпаж залишився в цілому неушкодженим і в хорошому стані.

Приземлення капсули з екіпажем "Шеньчжоу-16": дивіться відео

Китай стверджує, що все надійно

Щоб зняти занепокоєння щодо безпеки парашутної системи, нещодавнє дослідження, опубліковане в Китайському журналі аеронавтики, підкреслило надійність цих парашутів. Згідно з дослідженням, 22-метровий парашут зберіг свою цілісність під час випробувань на міцність, навіть коли він мав отвір у куполі і зазнав швидкості спуску до 580 метрів на секунду, що еквівалентно 1,7 Маха. Ці дані підтверджують надійність парашутів, але також підкреслюють важливість визначення причини несправності, щоб запобігти її повторенню.

Дивіться також Апарат, на якому люди мають висадитися на Місяць, показали главі NASA

Хоча Китай стверджує, що з парашутними системами "Шеньчжоу" все гаразд, приклад нещодавньої посадки 16-го екіпажу свідчить про протилежне. Безумовно у Китаї намагаються відвернути увагу від інциденту та запевнити, що система працює справно. Малоймовірно, що буде проведено справді незалежне розслідування інциденту, який вкаже на справжні причини жорсткої посадки.