Про підтекст у виступі Петра Порошенка в ПАРЄ

– Коли планується такий виступ, визначається цільова аудиторія, адресат. З точки зору змісту, це було попадання – президент та автори цього тексту розуміли, якої вони хочуть реакції.

Очевидно, що у всьому тексті є проблеми, які Петро Порошенко озвучив. Проблеми не тільки України, але й світу. В першу чергу, це доля ПАРЄ. Не випадково звучало слово апеляція. Починаючи з історії з Аграмунтом та закінчуючи обранням представниці Кіпру, був озвучений закид невербально, не прямо, зміст якого приблизно такий: "Треба думати, що ви тут представляєте". Президент натякнув, щоб звернули увагу на непросту ситуацію в ПАРЄ.

– Другий момент: тема Росії стала центром не задвірки ПАРЄ, це "крейсер", який тягне за собою Парламентську асамблею, і вони біжать усі за ним. Росія оголосила війну, з нами йде кровопролитна війна. Президент атакував в цьому плані – розкрийте очі, у нас стріляють, вам поки що не платять, але майте на увазі, що це така сама війна.

– Було перераховано безліч проблем, але, на жаль, навіть частково не було окреслено позиції України та як вирішувати ситуацію, що склалась.

Символічність згадки промови Черчилля

– Залученння слів Черчилля – це велика знахідка авторів. В умовах Brexit – це такий ляпас Європі. Повернувшись до змісту Фултонського виступу Черчилля, писався він для того, щоб у відставку пішов президент Америки. Це був сигнал, який звучав приблизно так: "Я розумію, що світ цього не може зрозуміти і осягнути, але ось те, що буде відбуватись з ним".

Очевидно, що зараз у Європі уже з'явилась людина, яка чітко Європі каже: "Ми йдемо не туди". Це Президент Франції Еммануель Макрон. Його ідеї реформування ЄС насправді і є поверненням до ідеї Черчилля, зокрема, що Європа має мати змогу себе захистити.

– Президент говорив із заангажованим середовищем, яке знаходиться у важкому стані, яке чекає вирішення проблем. Натомість ми констатуємо, але не пропонуємо дій.

Більше – дивіться в інтерв'ю з Романом Безсмертним.