Як інформує прес-служба уряду, оновлений перелік будівельних робіт, які не потребують документів на їх виконання, був затверджений 18 грудня.

Читайте також: Відкриті парковки всередині невеликих ЖК тепер під забороною: як їх замінять

Ці зміни передбачають, що для проведення будівельних робіт з комплексної теплоізоляції вже введених в експлуатацію житлових будинків не потрібно отримувати спеціальних дозвільних документів.

Зокрема, йдеться, про утеплення стін, даху, горища, технічного поверху, цоколя чи підвалу. Стосуються ці зміни як приватних житлових будинків, так і багатоквартирних висотою до 100 метрів.

У Мінрегіоні нагадують, що раніше, аби утеплити, наприклад, стіни чи дах власного помешкання, треба було заздалегідь отримати обов'язковий дозвіл державної архітектурно-будівельної інспекції. І через цю бюрократичну тяганину нескладні будівельні роботи могли розтягнутись на кілька місяців.

До слова, з 1 грудня 2018 року в Україні вступили в дію нові державні будівельні норми (ДБН) щодо фасадної теплоізоляції, які передбачають впровадження європейських вимог до енергомодернізації фасадів.

За підрахунками фахівців, впровадження цих норм дозволить українцям щороку економити до 15% тепла та на 15-20% підвищити термін експлуатації будівель.