В Буданівській лікарні працює майже 150 людей. А пацієнтів, які постійно проживають і лікуються, приблизно 100. Усі – з важкими психологічними відхиленнями.
Зверніть увагу Ціною власного життя: в Україні від коронавірусу померли понад 800 лікарів
Є й такі люди, яким примусово призначають лікування. У закладі є й спеціальні камери для в'язнів-довічників засуджених за важкі вбивства.
Головна бухгалтерка закладу Оксана Драбик пояснила, що грошей від Національної служби здоров'я України ледве вистачає на харчування для пацієнтів.
Ми отримали мільйон 243 тисячі, всього-на-всього. Нам фактично цих грошей вистачає на харчування елементарне і на медикаменти,
– поділилась бухгалтерка.
В лікарні розповіли, що така ситуація відбувається вже не перший рік. У 2020 році теж були затримки через невчасно подані документи до НСЗУ.
Працівникам лікарні на Тернопільщині не виплачують зарплати: дивіться сюжет 24 каналу
Але 2020 року обласна рада знайшла в бюджеті 12 мільйонів гривень на зарплату. У 2021 році – грошей немає. "Зараз медичні заклади за схемою, що гроші "ходять" за пацієнтом, фінансують з Києва.
Київ вирішує наскільки цінна їхня послуга. НСЗУ оцінив їхні медичні послуги в мільйон 600 гривень в рік – за потреби в їхній наявності там приблизно понад 10 мільйонів мало б бути", – пояснив речник Тернопільської обласної ради Володимир Бобко.
Що пропонують зробити чиновники
Обласні чиновники пропонують лікарню реорганізувати і зробити з неї заклад інтернатного типу. Тоді гроші в медустанову поступатимуть ще й із Міністерства соціальної політики.
"Наразі ми намагаємося підвести їх під Міністерство соціальної політики, щоб вони могли ще надавати соціальні послуги і ще мали б певні гроші", – відзначив Бобко.
Варто прочитати Важко було чути слова "дайте мені померти", – лікар "інфекційної реанімації"
Працівники лікарні категорично проти такого рішення – побоюються, що заклад хочуть просто закрити. Аби отримати зароблене, готові виходити на протест, перекривати дороги та навіть розпочати голодування