Про це написав Святослав Журовський, який раніше створив мапу електропостачання Тернополя. Він зазначив, що світло у будинку не вимикали через те, що поряд працює пекарня.

До теми Відключення світла в Україні сьогодні: графіки та перелік міст

"Будинок на провулку Цегельний 1-д був підключений до хорошої лінії (що і пекарня), на якій завжди було світло. Мешканці сусідніх будинків написали колективні скарги в електромережі й тепер усі сидять разом без світла. Оце справжня перемога!", – зазначив Журовський.

Чому у сусідів є світло

Постачальник електроенергії Yasno пояснив, що причина наявності чи відсутності світла у лініях електропередач. Зазначили, що у будинках (або навіть під'їздах) можуть бути кілька ліній електромереж. Відтак, будинки належать до різних груп і мають різні графіки вимкнення світла.


Як працює енергомережа / Інфографіка 24 каналу

Електроенергія в Україні: останні новини

  • Азербайджан надав для України першу партію гуманітарної допомоги з енергетичним обладнанням. Його розподілять між такими областями: Миколаївською, Сумською, Херсонською, Харківською, Запорізькою, Чернігівською.
  • Українці привезли з інших країн понад 510 тисяч генераторів.
  • Росія у ніч на 19 грудня обстріляла Київ дронами-камікадзе. Найбільший дефіцит електроенергії виник в Оболонському, Подільському та Деснянському районах.
  • В Укренерго розповіли, що після нічних обстрілів дронами запроваджують екстрені та аварійні відключення світла у низці областей.
  • З наслідками ворожих атак продовжує боротися Київська область. Бех світла залишаються приблизно 500 тисяч абонентів. Проте з 20 грудня регіон може знову повернутися до планових відключень. Про це розповів голова ОВА Олексій Кулеба.
  • Дефіцит електроенергії в Україні відбувається і через погодні умови. Про це розповіли в Укренерго.
  • Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що планові відключення в Україні діятимуть мінімум до весни. Проте якщо матимемо надійну ППО, то критичні відключення дуже швидко зникнуть.