Про це 24 Каналу розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, зауваживши, що Путін опинився у досить непростій ситуації. Міжнародні партнери продовжують підтримувати Україну, а його окупанти так і не змогли досягти значних успіхів на фронті.

Дивіться також Чому Путін заговорив про зміну ядерної доктрини Росії та куди веде "спіраль ескалації"

Яка зараз мета в Путіна

Як наголосив Тимочко, свого часу російський диктатор висловлював претензії на Запорізьку, Донецьку, Луганську, Харківську, Херсонську області. Він навіть додумався "заїкатися" ще й на Миколаївську та Одеську області.

Зараз Путін намагається окреслити мету у війні проти України. Свого часу це були лише загальні фрази на кшталт абсурдної "денацифікації", "денаціоналізації" тощо. Зараз диктатору потрібні конкретні результати.

Він зараз міг поставити завдання повністю завоювати Донецьку та Луганську області. Досягти хоча б одну з цілей, аби готувати своє населення до певних переговорів чи поступок на міжнародній арені. Він розуміє, що буде змушений обґрунтовувати свою поразку через неможливість завоювати України. Тому йому потрібен результат тут і зараз,
– зауважив Тимочко.

Важливо, що міжнародні партнери таки продовжили допомагати Україні. Зброя від Сполучених Штатів йде; вже скоро будуть винищувачі F-16; працює чеська ініціатива з постачання артилерійських боєприпасів; є дозвіл на удари по території Росії тощо. Україна отримує більше можливостей.

Втрати Росії на війні: коротко

  • З початку повномасштабної війни Росія втратила понад 534 тисяч особового складу. Також наші захисники знищили 8019 російських танків, 15398 бойових броньованих машин, 14195 артилерійських систем, 1108 РСЗВ, 863 засоби ППО, 359 літаків тощо.
  • Упродовж останнього часу українські військові, ймовірно, змогли знищити два ЗРГК "Панцир С-1" під Бєлгородом та в напрямку Липців Харківської області.