Відповідну заяву зробив 29 листопада голова фракції Слуга народу Давид Арахамія під час брифінгу. Сам Ткаченко заявив, що ще не передумав йти у відставку.

До теми Ткаченко подав у відставку з посади очільника Мінкульту

Ткаченко не йтиме у відставку, – Арахамія

Арахамія заявив, що "не бачив цієї заяви (про відставку Ткаченка – 24 канал). Я вважаю, що це був емоційний крок".

Завдяки пану Ткаченку, завдяки прем'єру, вони поговорили, знайшли точки взаєморозуміння і вся ця історія залишилась лише в медіапросторі,
– заявив Арахамія.

Саме тому, за словами нардепа від "Слуги народу", відставку міністра культури й інформаційної політики Олександра Ткаченка розглядати не будуть.

До речі, Олександр Ткаченко заявив про відставку 11 листопада. Тоді міністр оприлюднив заяву та пояснив причини. Зокрема однією з них назвав те, що "рішення Кабміну щодо Держкіно ухвалювалось без погодження з Міністерством культури та інформаційної політики". Тоді він заявив, що передавати Держкіно в управління Кабміну замість Мінкульту "нелогічно".

Окрім того, Ткаченко згадав також про блокування процесів щодо Держслужби та Держінспекції з охорони культурної спадщини. Також міністр згадував про бюджет на культуру 2022 року: "І характер обговорення і фінальна сума для мене неприйнятні".

Ткаченко заявив, що "обговорення триває"

У коментарі "НВ" Олександр Ткаченко спростував чутки про те, що передумав йти у відставку. Він пояснив, що наразі відставка обговорюється.

"Моє рішення про відставку залишається актуальним. Я також чекав на реєстрацію моєї заяви Верховною Радою", – заявив очільник Мінкульту.

Ткаченко пояснив, що "фракція абсолютно не підтримала рішення про відставку, що в подальшому переросло у довготривалі обговорення з профільним комітетом, керівниками партії та фракції, колегами. Паралельно – розмови зі спікером, прем'єром, президентом".

Вони попросили залишитись. Натомість я запропонував своє бачення розвитку екосистеми культури та інформполітики. Обговорення триває,
– пояснив Ткаченко.

Попередні заяви про ймовірну відставку Ткаченка з посади очільника Мінкульту

  • Після написання заяви Ткаченком, представник фракції "Слуга народу" Тарас Тарасенко заявив, що Ткаченка проситимуть передумати й залишитися очільником міністерства.
  • 12 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що відділення Держагентства кіно від Мінкульту пов'язане з тим, щоб "надати вагомого статусу Держкіно". Прем'єр пояснював, що ще не спілкувався з Олександром Ткаченком.
  • 16 листопада Давид Арахамія заявив, що "Слуга народу" не підтримуватиме відставку Ткаченка з посади. Адже, за його словами, міністру слід було насамперед повідомити про своє рішення фракцію.