Відповідну заяву щодо відставки Ткаченка 16 листопада у кулуарах парламенту зробив глава фракції "слуг" Давид Арахамія.

Читайте також Чи підтримають "слуги" відставку Ткаченка: що каже Корнієнко

Арахамія про бажання Ткаченка йти у відставку

Очільник фракції зазначив, що всі нардепи від "Слуги народу" дізналися про рішення Ткаченка залишити посаду міністра з новин. На думку Арахамії, це неправильно, коли фракція призначає міністра, а потім зі ЗМІ дізнається, що "він якось там психанув і щось там написав".

Я не думаю, що за такого підходу він має шанси бути звільненим,
– підсумував політик.

На уточнювальне запитання про те, як чинитиме фракція, Арахамія відповів: "Просто не голосуватимемо – і все: хай тоді буде заручником цієї ситуації".

Нардеп також наголосив, що Ткаченку варто було б спершу обговорити своє рішення піти у відставку з членами фракції "Слуга народу": "Він мав прийти на фракцію, сказати, що, мовляв, не згоден з такими позиціями й хоче піти. Якщо він так чомусь не зробив, то отримає наслідки", – пояснив Арахамія. Однак уточнив, що на фракції це питання не обговорювали, адже запит від Ткаченка не надходив.

Заява Ткаченка про відставку з посади глави Мінкульту: коротко

  • Про ймовірне звільнення політика почали говорити ще з вересня 2021 року. Тоді це пояснювали тим, що посадовцем начебто незадоволені у команді Зеленського. Ймовірним наступником на посаді тоді називали Ростислава Карандєєва, який є держсекретарем відомства.
  • 10 листопада ЗМІ написали, що Ткаченко може подати у відставку, бо уряд підтримав відокремлення Держкіно від Міністерства культури та інформаційної політики.
  • Наступного дня з'явилася і заява міністра, в якій політик вказав декілька причин свого рішення. Виокремлення Держкіно він назвав "нелогічним". Згадав Ткаченко і про бюджет на культуру та перипетії зі створенням Держслужби та Держінспекції з охорони культурної спадщини.