Вони полегшують життя власникам домашніх улюбленців, збагачують нафтових магнатів та здобувають компліменти від самого Ілона Маска.
1. Підприємство "Діскавері"
"Діскавері" – всесвітньовідоме українське підприємство, що виробляє бурові установки
"Діскавері" – єдине українське підприємство, що виробляє бурові установки. Щоправда в Україні розташовані тільки виробничі потужності, головний офіс – у Лондоні.
Компанії трохи більше 10 років, втім послужний список чималий. У 2007 році до Британії доставили свою першу установку потужністю 80 тонн. Вона й досі там працює. Тоді вперше в Україні і вперше для колишнього Радянського Союзу створили бурову установку за стандартами Американського інституту нафти. Для нафтовидобувної галузі це найвищий показник якості, на який звертають увагу у всіх країнах світу.
Читайте також: ТОП-5 українців, які вразили своїми досягненнями цілий світ
Далі була потужна установка для Польщі, Оману, обладнання для підводного буріння для американської компанії "Мега дріл".
А от замовлень від українських компаній наразі не надто багато. У 2016 році для компанії "Укрбурсервіс" виготовили установку на 590 тонн, яка зараз працює у Полтавській області.
2. Ajax – система безпеки майбутнього
Система Ajax
Новітні охоронні сигналізації українського виробника Ajax надійно захистять ваш дім не лише від пожежі й підтоплення, а й від грабіжників.
Система Ajax – це розумний безпровідний комплекс, здатний стежити за оселею тоді, коли мешканців немає удома. Усі дані він надсилає власнику на смартфон або ж скеровує в охоронну фірму. Для сповіщень використовується інтернет або GPRS-канал, тобто SIM карта, яка є в комплекті.
Читайте також: ТОП-5 людей та місць, які стали найкращою рекламою України за кордоном
Мозок системи – Ajax Hub. Він відповідає за збирання й передачу інформації. Серед сигналізаторів, якими можна обладнати домівку, – датчик руху, датчик відімкнення дверей чи відчинення вікон, розбиття скла, виявлення затоплення чи диму. Будь-яке вторгнення чи спроба зламу негайно підніме тривогу. Але при цьому система не реагуватиме на вашого собаку чи грозу за вікном. Окрім цього, комплекс можна обладнати й розумним контролером для дистанційного управління приладами.
3. Petcube – інноваційна іграшка для домашніх улюбленців
Пристрій Petcube
Ярослав Ажнюк, Олександр Нескін та Андрій Клен знайшли просте рішення, як розважити тваринку, доки ви на роботі чи у відпустці. У невеликий куб вмонтували ширококутну камеру, мікрофон, динаміки та лазер.
Далі власник Petcube повинен підключити його до домашньої мережі Wi-Fi і через смартфон може гратися зі своєю твариною з будь-якої точки світу та ділитися фотографіями у соцмережах. А якщо у певний момент ви не можете приділити час улюбленцю, то сміливо надаєте доступ до гри своїм друзям.
Читайте також: ТОП-5 військових довершень, якими пишається Україна
Світу ця ідея сподобалась. Творіння киян обговорювали у всьому світі. Стартап назвали кращим у Європі, а на Kickstarter команда зібрала 250 тисяч доларів за 40 днів. Далі інвестори докинули до цієї суми ще 70 тисяч, а вже у березні 2015 року у проект киян "влили" 1 мільйон доларів.
4. Drone UA – українська компанія, що змінює уявлення про роль безпілотників
Drone UA залучив інвестиції з Великої Британії, Польщі та Молдови
Для когось дрони – інструмент для зйомок неймовірних краєвидів. Для інших – засіб відстежити ворога на полі бою. А от їм вдалося перетворити ці пристрої на багатомільйонний бізнес. У 2017 році компанія Drone UA залучила інвестиції з Великої Британії, Польщі та Молдови і запустила підприємство вартістю у майже 5 мільйонів доларів.
Секрет простий: у 2014 році, коли всі навколо заробляли гроші на звичайних аерозйомках, Валерій Яковенко та його бізнес-партнер Февзі Аметов вирішили по-новому оцінити можливості дронів і поєднали їх із сільським господарством. Наприклад, за допомогою дронів можна слідкувати за врожайністю полів.
Читайте також: ТОП-5 таємниць Другої світової війни, пов'язані з Україною
Є й інший варіант. Для невеликої агрофірми створили карту неврожайних ділянок. Наймати "кукурузник" для розсіювання добрив недоцільно, адже площа відносно мала. Рішення теж за дронами. До них приєднують місткості з добривами, а ті вже точково доносять їх у потрібні місця.
Зараз під контролем Drone UA уже три мільйона гектарів полів. Це означає, що за сезон безпілотники пролетять над ними 8 разів. Так, щоб фермери стежили за майбутнім врожаєм у динаміці.
Торік компанія здійснила 10 тисяч польотів, план на 2017 – утричі більший. Цей досвід допоміг створити власні алгоритми, тож українці починають працювати над розробкою оригінального програмного забезпечення.
5. "Зеніт" – один із кращих ракетоносіїв світу
Ілон Маск назвав "Зеніти" одними з кращих у світі
Українське конструкторське бюро "Південмаш" реклами не потребує. На його рахунку 13 бойових та 7 космічних ракетних комплексів. Утім, у наші дні отримати комплімент від Ілона Маска, який от-от зробить революцію в космічний галузі, це все-таки неймовірне визнання. На запитання про улюблені ракети винахідник, звісно, на перше місце поставив свої Space X, а от друге – без вагань віддав українським "Зенітам".
У 1985 році відбувся перший успішний запуск "Зеніту". А вже за 10 років 4 країни – США, Україна, Норвегія та Росія – об'єднались, аби створити надсучасний космодром посеред Тихого океану – "Морський старт". Інших варіантів на роль ракетоносія не було: "Зеніт" ідеально підходив за усіма технічними характеристиками.
Читайте також: ТОП-5 української "зброї", якою можна пишатися
За цей час "Морський старт" провів 36 запусків, і тільки три з них пройшли невдало. Попри все, у 2009 році консорціум оголосив про банкрутство. Утім, у 2016 році у "Морського старту" з'явився новий власник, а конструкторське бюро "Південне" отримало замовлення на ще 12 "Зенітів".