Дональд Трамп під час пресконференцї зазначив, що обмін полоненими між Україною та РФ – це дуже великий і позитивний крок, передає "Голос Америки".

Важливо: Путін розповів Макрону, за якою формулою бачить досягнення миру в Україні

Трамп наголосив, що якщо буде потрібно, аби він долучився до зустрічі у "нормандському форматі", то президент США обов’язково це зробить.

Якби їм було потрібно, щоб я долучився, я би долучився, але справді відбулася дуже і дуже позитивна подія,
– сказав Трамп.

Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що хоче бачити Дональда Трампа у "нормандському форматі". До речі, президент України поїде з першим офіційним візитом у Сполучені Штати Америки 23 вересня. Там гарант візьме участь в Генасамблеї ООН.

7 вересня відбувся масштабний обмін полоненими між Україною та Росією у форматі "35 на 35". Як це було – читайте тут.

Дональд Трамп готовий долучитися до перемовин щодо миру в Україні: дивіться відео

Що таке нормандський формат?Формат переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Перша зустріч у цьому форматі відбулася у французькій Нормандії. Учасники цих переговорів – Німеччина, Франція, Росія, Україна. Перемовини можуть відбуватися на рівні голів держав і на рівні міністрів або представників МЗС.

Востаннє переговори "нормандської четвірки" відбулися у 2016 році. Надалі Путін відмовився від участі у цих перемовинах, тож решта сторін контактували лише телефоном або на рівні радників і міністрів.

Президент України Володимир Зеленський вже кілька разів пропонував провести зустріч у нормандському форматі. Зокрема, така ініціатива була від президента після спроби організувати скандальний телеміст між "Россия 24" і NewsOne та після вбивства чотирьох військових на Донбасі.